Reklamı Geç
Tunas
Rıcco Junıors
Hatay Alo Böcek
Komagene
Lufian
Haas Taş Sanatları

Gaziantepte sağlık çalışanına şiddet

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gaziantepte sağlık çalışanına şiddet
Haas Taş Sanatları
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ ŞAHİNBEY ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİNDE MEYDANA GELDİ. İDDİAYA GÖRE, ENDOSKOPİ ÜNİTESİNDE GÖREV YAPMAKTA OLAN SAĞLIK PERSONELİNE ŞİDDET UYGULANDI. YAŞANA OLAYIN ARDINDAN HASTANE BAŞHEKİMİ PROF. DR. SUAT ZENGİN AÇIKLAMADA BULUNDU.

Gaziantep’te yeni tip korona virüse yakalaman ve tedavisinin ardından yeniden görevine dönen sağlık görevlisi darp edildi.


Olay, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesinde meydana geldi. İddiaya göre, endoskopi ünitesinde görev yapmakta olan sağlık personeli şiddete maruz kaldı.


Yaşanan olayın ardından Hastane Başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin açıklamada bulundu. Prof. Dr. Zengin, darp edilen sağlık çalışanının Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle tedavi gördüğünü ve tedavisinin ardından yeniden görece başladığını kaydetti. Prof. Dr. Zengin, “Gördüğü tedavisinin bitmesiyle test sonucu negatif olur olmaz görevine hemen dönmüştür. Fakat buna karşılık şiddete maruz kalması bizi derinden yaralamıştır. Toplum içerisindeki bu tip davranışlar sergileyen kişilerin bizlerin çalışma hevesini kırmaya gücü yetmeyecektir. Özverili bir davranışla görevine başlayan sağlık personeli, olaydan hemen sonra darp cebir raporu almasına rağmen tekrar görevine dönmüş ve mesaisini tamamlamıştır. Bu hamiyetperver arkadaşımızın davranışı herkese örnek olmuştur. Artık duymaktan bıktığımız bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz” ifadelerini kulandı.


“Toplumun büyük çoğunluğunun böyle şiddet olaylarına nefret gözüyle baktığını biliyoruz” diyen Prof. Dr. Suat Zengin, şöyle devam etti:


“Sağlık çalışanına şiddet uygulayan şahısları toplumun bizzat sosyal açıdan ve manevi olarak cezalandırılmasını ümit ediyoruz. Sağlık ordusu en küçük ferdinden en büyüğüne bu savaşa omuz omuza çalışmıştır ve çalışmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kaymakamı Efecan Şahin görevine başladıÖnceki Haber

Kaymakamı Efecan Şahin görevine başladı

Samsunda tır yangınıSonraki Haber

Samsunda tır yangını

Yorum Yazın

Bizim Kebap

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar