Reklamı Geç
Samet İnşaat
Cemali inşaat
Teras Acua Otel
Dilan Polat
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Gönüllü Gençlerden Köy Okuluna Yardım

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gönüllü Gençlerden Köy Okuluna Yardım
Dilan Polat

 

Gönüllü Gençlerden Köy Okuluna Yardım

 

Geçtiğimiz hafta sonu sosyal medya üzerinden yapılan bir yardım çağrısı üzerine bir araya gelen gençler kolları sıvayarak kendi imkanlarıyla bir yardım grubu oluşturdu.

 

Hatay'ın Defne İlçesi Bahçeköy İlköğretim okulunda bir sınıfın boyaya ihtiyacı olduğunu duyan bir arkadaş grubu Kısıtlı imkanlar ve çevrelerindeki arkadaşlarıyla görüşerek okulun bir sınıfının ihtiyacı olan boya badana işini üstlendiler. 

 

SINIFIN BOYA VE TADİLATINI YAPTILAR

Gençler öğrencilerin eğitimlerini daha güzel bir ortamda görmelerini hedefleyerek malzemelerini yüklenip Hatay'ın Defne İlçesi Bahçeköy ilköğretim okuluna gittiler. Okul Aile Birliği Başkanı ve Çocuğu okulda eğitim gören bir veli tarafından samimiyetle karşılanan gençler yanlarında getirdikleri oyuncakları okula bıraktıktan sonra yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla sınıfın boya ve tadilatını yaptılar. Yardımlaşmanın önemini ve iyiliğin kısıtlı imkanlarla da yapılabileceği mesajını veren gençler toplumun böyle konularda daha duyarlı olmasını istediklerini bu şekilde Dünyanın daha yaşanabilir hale geleceğini ifade ettiler. Yardım talebinde bulunarak yardıma gelen gençleri ağırlayan Veli Duygu Köksu konuyla ilgili şu ifadeleri dile getirdi "Okulumuza sahip çıkalım, amaç çocuklarımızın sağlıklı koşullarda nitelikli bir eğitim alması. Bunun için ne gerekiyorsa hepimizin bir araya gelip çağı yakalamış, kendi değerlerimize ve kültürümüze bağlı, düşünen, araştıran, sorgulayan, kendisini ifade edebilen, teknolojiyi kullanabilen, en az bir dil bilen, yeteneklerine göre eğitim almış öğrenciler yetiştirilmesini sağlayacak bir zemin hazırlamamız gerekiyor." ifadelerini kullanırken çağrısını duyup okula yardım için gelen arkadaşlara teşekkürlerini iletti.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Whatsapp İhbar Hattı
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfada sis ve yağmurÖnceki Haber

Şanlıurfada sis ve yağmur

Kaymakam Özkan, SYDVnin 2019 yılı projelerini değerlendirdiSonraki Haber

Kaymakam Özkan, SYDVnin 2019 yılı projel...

Yorum Yazın

Dilan Polat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Odabaşı PTT