Reklamı Geç
Bre Ciğerim
Avula Hikmet Hatunoğlu
Güneyler
Demirhanlar
Mert Kasap
Dilan Polat

Gördes eski sağlık ocağının yerine yenisi yapılıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gördes eski sağlık ocağının yerine yenisi yapılıyor
Kapan
GÖRDES ESKİ SAĞLIK OCAĞI’NIN ATIL BİNASI YIKILARAK YERİNE YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ VE 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU YAPILACAK.
Zekeriya Gök Leziza
Antikya

Gördes eski sağlık ocağının atıl binası yıkılarak yerine yeni Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapılacak.


Manisa İl Sağlık Müdürlüğü ve Gördes Belediyesi arasında imzalanan protokol ile binanın yıkımı ve hafriyat temizliği belediye ekiplerince yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde yıkım çalışmalarını tamamlayan Gördes Belediyesi ekipleri alanda hafriyat temizliği çalışmalarını sürdürüyor.


Gördes’e uzun yıllardır hizmet veren sağlık ocağı binası ekonomik ömrünü tamamlamış, ilçeye yeni hizmet binalarının kazandırılmasının ardından da kullanım dışı kalmıştı. Mevcut hizmet binalarının kapasitesi ve ilçenin sağlık alanında oluşabilecek ihtiyaçları göz önüne alınarak, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol ve AK Parti İlçe Başkanı Rıza Dilcan’ın girişimleri sonucu atıl olan bu binanın yerine oldukça modern bir 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Toplum Sağlığı Merkezi inşa edilecek. Cuma Mahallesi Demirci yolu üzerinde bulunan alana yapılacak yeni hizmet binalarıyla sağlık alanında yeni yatırımlar ilçeye kazandırılmış olacak.


Projelendirme çalışmaları tamamlanan hizmet binaları için önümüzdeki günlerde ihale aşmasına geçilmesi bekleniyor. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan ihale aşamasının tamamlanmasının ardından yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak; inşaat çalışmaları başlatılacak.


Sağlık alanında yeni projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade eden Başkan Akyol, “Yaptığımız girişimler sonucu Gördes’imize sağlık alanında iki önemli eser daha kazandırıyoruz. Bu eserlerin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen AK Parti Manisa Milletvekillerimize, İl Sağlık Müdürlüğümüze, emeği geçen katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Yeni yapılacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Toplum Sağlığı Merkezi’nin şimdiden Gördes’imize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” dedi.

Demirhanlar

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Büyükkılıç, Hanımlar Büyük Buluşmasına katıldıÖnceki Haber

Başkan Büyükkılıç, Hanımlar Büyük Buluşm...

Görme engellilerin vatandaşlardan talebi: Empati kurunSonraki Haber

Görme engellilerin vatandaşlardan talebi...

Yorum Yazın

Özyurt Silah

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
vadi