Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Edem
MEK Spor
Altıneller Vestel
Tunas İnşaat
Haas Taş Sanatları

GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Sabahattin Uygun; 15 Temmuz Milletin Demokrasi Zaferidir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Sabahattin Uygun; 15 Temmuz Milletin Demokrasi Zaferidir
Gökçesan
Türkiye’nin en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan GÜÇSİAD (Güçlü Sanayici ve İşadamları Derneği) Hatay il başkanı Sabahattin UYGUN, 15 Temmuz darbe kalkışmasının yıldönümü münasebetiyle bir açıklama yaptı.

GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Sabahattin Uygun; 15 Temmuz Milletin Demokrasi Zaferidir

 

Türkiye’nin en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan GÜÇSİAD (Güçlü Sanayici ve İşadamları Derneği) Hatay il başkanı Sabahattin UYGUN, 15 Temmuz darbe kalkışmasının yıldönümü münasebetiyle bir açıklama yaptı. Seçilmiş hükümetleri devirmeye yönelik darbelerin tarih boyunca birçok ülkeye zarar verdiğini, 15 Temmuz’da Millet tarafından kazanılan Demokrasi zaferinin tüm dünyaya örnek olması gerektiğini vurgulayan Sabahattin Uygun mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Darbeler, tarihin kara lekeleridir ve bizler bunların canlı şahitleriyiz. Demokrasi tüm insanlığa gerekiyor, iktidarların asıl sahibi vesayetçi zihniyetler değil milletlerdir. Dünya, Türkiye’nin 15 Temmuz 2016 gecesi yaşadıklarını yargılamaya değil anlamaya çalışmalı. Demokrasi isteyen herkesin, tarihinde birçok darbe yaşamış bir ülkenin vatandaşlarının kendi iradesini ortaya koyarak kazandığı zaferi alkışlaması ve saygı duyması gerekir.

 

 

Biz GÜÇSİAD olarak, yani Türkiye’nin en yaygın iş örgütü ve ülkesini seven işadamları olarak, milletimizin tarafındayız; demokrasimizi savunmaya devam edeceğiz. Demokrasi şehitlerimizin ruhları şad olsun. Demokrasimiz için hain terör örgütlerinin karşısında hayatını kaybeden hiçbir canımızı unutmayacağız. Sadece 15 Temmuz’da değil, nefes aldığımız sürece şehitlerimizi anmaya, onların önünde saygıyla eğilmeye devam edeceğiz. 

 

 

Dünya bilmelidir ki, 15 Temmuz; yaşlı, genç, çocuk demeden bir milletin kazandığı demokrasi zaferidir. Bu zafer dünyaya örnek olmalıdır. 2016’nın 15 Temmuz’unda tüm terör örgütleri ve onların destekleyicilerine asil milletimiz tarafından verilen bu net ve anlamlı yanıtı, her yıl yeniden hatırlatacağız. GÜÇSİAD olarak biz de daima demokrasisine ve iradesine sahip çıkmanın verdiği gururla nöbete devam eden aziz milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan EREN, Ayağının Tozuyla Ziyaretlere Başladı Önceki Haber

Başkan EREN, Ayağının Tozuyla Ziyaretler...

BAŞKAN ERYILMAZ’DAN HATAYSPOR’A KUTLAMA MESAJISonraki Haber

BAŞKAN ERYILMAZ’DAN HATAYSPOR’A KUTLAMA...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar