Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Rıcco Junıors
Tunas İnşaat
Beyza İnşaat
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Gümüşhaneli dağcılardan Bayburtta doğa ve kültür dolu yürüyüş

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gümüşhaneli dağcılardan Bayburtta doğa ve kültür dolu yürüyüş
Gökçesan
Gümüşhane Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (GÜDAK) üyesi sporcular, Bayburt’ta doğa ve kültür dolu yürüyüş düzenledi.

Gümüşhane ve Kelkit’ten etkinliğe katılan sporcular Bayburt’tan etkinliğe katılacak sporcularla Bayburt’un ünlü saat kulesinin önünde buluştuktan sonra ilk olarak Bayraktar köyüne ulaştı.
Etkinliğe katılan 61 sporcu köyün Çayırlar mevkiinden başladıkları yürüyüşü Dilek ağacı, Gala deresi ve köy içinden Baksı Müzesinde sonlandırdı.
Sporcular 8 kilometrelik doğa yürüyüşünün ardından kurulduğu günden beri çok sayıda ulusal ve uluslararası ödüller alan müzede Şakir Gökçebağ sergisini gezdi, müzedeki diğer eserleri inceledi.
Bol bol fotoğraf çekip sosyal medyada canlı yayınlar yapan sporcular daha sonra araçlarıyla Aydıntepe ilçesinde bulunan ve Roma dönemine ait olduğu bilinen 3 bin yıllık yer altı şehrini gezdi.
Etkinlik sorumlusu Selami Karaaslan sağladığı katkı ve destek için Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürü Bekir Kurtoğlu’na teşekkür ederek, “Kulüp olarak Gümüşhanemizin eşsiz coğrafyasının yanı sıra her zaman birbirimizle etle-tırnak gibi olduğumuz komşu ilimiz Bayburt’ta zaman zaman doğa yürüyüşleri, zirve tırmanışları düzenliyoruz. Yine bu kapsamda bu kez kültürel ağırlıklı bir etkinlik düzenleyerek sporcularımızla Bayburt’ta buluştuk. Gümüşhane’den giden 51 sporcumuza 10 sporcuyla eşlik eden Bayburt Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (BAYFOD) başkanı Zeynel Abidin Öztürk’e de teşekkür ediyoruz” dedi.
Etkinliğe toplumun her kesiminden katılımcılar olduğunu ifade eden GÜDAK Başkanı Mustafa Akbulut ise 7’den 70’e her kesimin yaşadığı coğrafyayı ve güzellikleri görmek için katıldığı programlara gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını belirterek, “Kulüp olarak uzun yıllardır şehrimizin tanıtımına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Son dönemde il dışından şehrimizde üniversite okumak için gelen öğrenciler ile doktor, mühendis, öğretmen ve memur kesimden de sporcularımızın yoğun ilgi göstermesi ilimizin hem bu sporcularımız buradan gittikten sonra güzel hatıralarla hatırlanmasına hem de tanıtımına çok ciddi katkı sağlıyor. Ara vermeden iki haftada bir düzenlediğimiz etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Asi Künefeleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Alperen Ocaklarından Engeliler Günü mesajıÖnceki Haber

Alperen Ocaklarından Engeliler Günü mesa...

Türkiyede örneği olmayan bir engelli haritamız varSonraki Haber

Türkiyede örneği olmayan bir engelli har...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar