Reklamı Geç
kurban diyanet
Pati Oto Yıkama
Komagene
Asi Künefeleri
Tunas İnşaat
Haas Taş Sanatları

Güzelmansur: Hatay Adalet Bekliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Haas Taş Sanatları
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur,  Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmeleriyle ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuştu.

 

Güzelmansur: Hatay Adalet Bekliyor

 

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur,  Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmeleriyle ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuştu.

 

Güzelmansur, dün gece 01.30'da yaptığı konuşmada, “Bu kanun teklifi yargının gerçek sorunlarını çözmekten uzaktır. Nereden bakarsanız bakın bu tekliften adalet çıkmıyor. Oysa ki ülkemizde adalet bekleyen vatandaşlarımız var. Adalet bekleyen vatandaşlar olduğu gibi şehirler de var. Bu şehirlerin başında Hatay da var. Hatay neden adalet bekliyor. Çünkü 2011 yılında Suriye savaşı patlak verdiğinde psikolojik eşik denilen 100 bin Suriyeli sığınmacı sayısının 5 katına 8 yıldır ev sahipliği yapıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne 1 milyon 600 bin kişi için ödenek veriliyor ama bu ödeneği 2.1 milyon kişi paylaşıyor. Vatandaşımız sağlık hizmeti almak için, Suriyelilerin ücretsiz sağlık hizmetine ulaşmayı uygun görmüyor. Arsuz, Defne, Belen, Payas halkı hastanesi olmadığı için sağlık hizmetine ulaşamadığı için ölüyor. Öğrenciler adalet bekliyor. Suriyeliler Türkçe bilmedikleri için Türk öğrenciler geride kalıyor. Türkiye’nin diğer illerine göre eğitime 1-0 geride başlamalarına neden oluyor. Esnaf adalet bekliyor. Çünkü oda aidatı, vergisi bulunmayan Suriyeli esnaf ile aynı şekilde ticaret yapmak zorunda kalıyor. Hataylı yatırımcı adalet bekliyor. Çünkü bankalar Hatay’a riskli bölge gözüyle bakıyor. Hatay’ın faiz oranıyla İstanbul’un oranı aynı değil. Halk 8 yıldır yatırımın durma noktasına gelmesinden dolayı, Suriyeli iş gücünün ucuz olmasından dolayı çalışamıyor ve evine ekmek götüremiyor. Çiftçi adalet bekliyor. Üretim maliyeti dahi karşılamıyor. Narenciyenin 10 sene öncesindeki fiyatlarla satılmasından dolayı üretici adalet bekliyor. Artezyen ile su çıkarmaya çalışan çiftçi hem elektrik hem su parası ödüyor. Zeytinyağı üreticisi adalet bekliyor. Afrin zeytinyağı Hatay zeytinyağına darbe vurdu. Hataylı nakliyeci adalet bekliyor. Ortadoğu ülkelerine çoğunlukla Hataylı nakliyeciler taşımacılık yapıyordu. Ancak artık Kayserili tüccarlar sınır kapılarının kapanmasından dolayı mallarını denizyoluyla taşıyor. Adalet mülkün temelidir şiarıyla hareket eden hükümet için Hatay’daki adaletsizliği ortadan kaldırmak çok zor değildir. Çünkü Hatay gastronomi, turizm kentidir. Adalet isteğimin bu topraklarda ebediyen yeşermesi umuduyla herkesi selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altı Ocak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şampiyonÖnceki Haber

Altı Ocak Mesleki ve Teknik Anadolu Lise...

Hatay'da Öğrencilerin Çevre Bilinci ArtırılıyorSonraki Haber

Hatay'da Öğrencilerin Çevre Bilinci Artı...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar