Reklamı Geç
Vadi
Antakya Kuru Temizleme
Lufian
Hatay Market
Antakya Kuru Temizleme
Haas Taş Sanatları

HACIOĞLU'ndan Reyhanlıya Müjde

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HACIOĞLU'ndan Reyhanlıya Müjde
Haas Taş Sanatları

 

Hatay Reyhanlı 'da Doğalgaz Çalışmaları

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Aksa doğalgaz Çukurova Dağıtım A.Ş. 'nin müdürleri ile kendi makamında yaptığı toplantıda, Reyhanlı İlçesinde vatandaşların yıllardır özlemle beklediği doğalgaz, kazı ve hat döşeme çalışmalarına 2020 yılının içinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan (EPDK) alınacak lisansın ardından ilk kazı çalışmasına başlanacağını belirtti.

 

 

Reyhanlı İlçesinde Doğal Gaz Yapımını Üstlenen Aksa Doğal Gaz Çukurova Dağıtım A.Ş, EPDK 'dan Her İlçe için alınması gereken, İlçe içinde başvurusu yapılan Doğal Gaz Lisansının Çıkarılmasının akabinde 2020 yılı ikinci yarısında İlçemizde Kazı çalışmalarına başlanması beklenmektedir.

 


Aksa Doğal Gaz Çukurova A.Ş tarafından Reyhanlı ilçesinde, elektrik, su şebekeleri ve güncel imar planı ile ilgili bilgi verileri araştırmasının devam ettiğini belirten yetkililer. Araştırmaların neticesinde eksik görülebilecek hususların giderilmesi  sonrası  yüklenici firmanın 2020 yılı sonu ilk doğalgaz akışının Reyhanlı ilçesinde gerçekleşebileceğini ifade ettiler. Aksa Doğalgaz Çukurova Dağıtım A.Ş firma yetkililerinin Reyhanlı ilçesi için yapılacak olan Doğalgaz başvurularının da olumlu yönde yüksek olması beklenmektedir. Abone sayısının tahmin edilenden fazla olması doğalgazın ilçede daha hızlı gelmesinde önemli rol oynayacağını belirten yetkililer sürenin bu zaman dilimine kadar uzamasının ihale ve gereken prosedürlerin yerine getiriliyor olmasından dolayı kaynaklandığını belirttiler.

 


Gerekli alt yapının oluşması ve çıkarılacak olan lisansın ardından yüklenici firmanın doğalgaz boru hattının döşenmesi için kazı çalışmalarına başlanacak olan ilçe Başkanı Mehmet Hacıoğlu, " Reyhanlı'nın doğal gaza kavuşması için uzun bir süredir uğraştıklarını söyledi.

 

 

Reyhanlı Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız. Halkımızın menfaatleri doğrultusunda doğalgaz yapımını üstlenen firmanın bizden talep ettiği her türlü desteğin verileceğinin teminatını veren başkan Hacıoğlu, vatandaşlarımızın ileriki kış mevsimlerinde evlerinde aileleriyle sıcak bir ortamda vakit geçirmelerini arzu ediyoruz, bu doğrultuda tüm çalışmalarımızı eksiksiz yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın, hemşerilerimize bu konuda bir sözümüz vardı.

 

 

İnşallah en kısa zamanda bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşarız. Bu hizmetin memleketimize kazındırılmasını sağlayan öncelikle Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, hükümetimize ve Hatay milletvekillerine hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.

Memleketimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Asi Künefeleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Lübnanda yeni kurulan hükümete güvenoyuÖnceki Haber

Lübnanda yeni kurulan hükümete güvenoyu

Kontrolden çıkan otomobil park halindeki otomobile çarptı: 4 yaralıSonraki Haber

Kontrolden çıkan otomobil park halindeki...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar