Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Antakya Kuru Temizleme
Rıcco Junıors
Tunas İnşaat
Antakya Kuru Temizleme
Haas Taş Sanatları

HATAY BASK’IN MÜCADELESİ TAKDİR TOPLUYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HATAY BASK’IN MÜCADELESİ TAKDİR TOPLUYOR
Haas Taş Sanatları
Bask Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı ve Bağımsız Sağlık Sen genel merkez yöneticisi YILMAZ; “Tıbbi Kötü uygulamaya karşı sigortalanmak, hekim dışı sağlık personellerinin de hakkıdır.”

 

HATAY BASK’IN MÜCADELESİ TAKDİR TOPLUYOR

HATAY BASK HAK VE EŞİTLİK ADINA DANIŞTAYDA MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR...

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Merkez Yöneticisi ve Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı Metin Yılmaz, hekim ve sağlık çalışanlarına eşit haklar tanınması konusundaki duyarlı mücadelelerini pes etmeden sürdüklerini duyurdu.

 

 

 

Basın bildirisi yayınlayan başkan Yılmaz, “Tıbbi kötü uygulamaya karşı sigortalanmak, hekim dışı sağlık personellerinin de hakkıdır. Danıştay’da davanın ilk derece mahkemesi olarak açılan davada sona gelindi. BASK Hatay İl Temsilciliği’mizden bir büyük başarı daha. Artık hekim dışı diğer sağlık personellerine de tıbbi kötü uygulamaya karşı sigortalanma hakkı bir an önce verilmelidir” dedi. 

 

 

EŞİTLİK TALEBİ DAVASI 2015’TE SERDAR KAHRAMAN’DAN GELMİŞTİ


Hatay Devlet Hastanesinde görevli Sağlık Memuru ve aynı zamanda Sağlık-Sen Antakya İlçe Başkanı Serdar Kahraman tarafından 2015 yılında hekim ile sağlık çalışanı arasındaki eşitsizlik nedeniyle açılan davaya değinen Metin Yılmaz, “BASK’a bağlı Bağımsız Sağlık-Sen Antakya İlçe Temsilcimiz ve aynı zamanda Hatay Devlet Hastanesinde görevli sağlık memuru Serdar Kahraman tarafından ilk olarak 2015 yılında açılan bir dava ile 1219 sayılı kanuna ek 12. Madde ile getirilen ve hekimlere tıbbi kötü uygulamaya karşı zorunlu mali sigortalılık hakkının ‘Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı’ olduğu gerekçesiyle açılan davada nihayet sona gelinmiş bulunmaktadır.

Danıştay 10. Dairesi tarafından duruşma talepli olarak açılan ve ilk derece mahkemesi olarak görülen davanın 21 Kasım 2019 tarihinde yapılan duruşmasına Bağımsız Sağlık-Sen adına katılan Antakya İlçe temsilcimiz Serdar Kahraman, Sağlık Bakanlığı’nda görevli hekim dışı tüm sağlık personellerinin de hekimler gibi anayasanın eşitlik ilkesine uygun olarak tıbbi kötü uygulamaya karşı sigortalanma hakkına kavuşması için Danıştay nezdinde devam eden davada tüm süreci baştan sona başarılı bir şekilde sürdürmüştür. BASK ve Bağımsız Sağlık-Sen olarak haklı olan bu davamızın Danıştay tarafından en adil bir şekilde karara bağlanacağına olan inancımız tamdır” diye konuştu. 

 

 

“LÜTFİ KAŞIKÇI’YA TEŞEKKÜR EDERİZ”


BASK Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı Metin Yılmaz açıklamasının sonunda, “Gerek dava süreci devam ederken gerekse davanın neticesine göre TBMM nezdinde yapılacak olan kanun ve mevzuat değişikliklerinin hekim dışı sağlık personellerini de kapsayacak şekilde tıbbi kötü uygulamaya karşı sigortalanma hakkının verilmesi yönünde çok değerli destekleri ile bizlerle birlikte olan Hatay Milletvekilimiz Sayın Lütfi KAŞIKÇI’YA da ayrıca gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Sosyal sendikacılık anlayışı ile diklenmeden dik durmaya ve kamu görevlilerinin her hakkı için haklı mücadelemize sonuna kadar edeceğiz” dedi.

 

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Jandarmadan gerçeği aratmayan tatbikatÖnceki Haber

Jandarmadan gerçeği aratmayan tatbikat

Evlilik Öncesi Danışmanlık Neleri Kapsar?Sonraki Haber

Evlilik Öncesi Danışmanlık Neleri Kapsar...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
kurban diyanet