Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Özkan
Güneylerr
Beyza İnşaat
Antikya
Haas Taş Sanatları

HATAY T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMUNDA DEPREM KONFERANSI VERİLDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HATAY T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMUNDA DEPREM KONFERANSI VERİLDİ
Haas Taş Sanatları
Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan hükümlü ve tutuklulara "Temel Afet Bilinci Eğitimi" konulu konferans verildi.

 

HATAY T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMUNDA DEPREM KONFERANSI VERİLDİ

 

Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan hükümlü ve tutuklulara "Temel Afet Bilinci Eğitimi" konulu konferans verildi. Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde görevli Sosyal Çalışmacı Özhan Özgün ve Çözümleyici Aytaç Bulanık tarafından verilen konferansa kurum İkinci Müdürü Recep Deveci ve kurum personeli, hükümlü ve tutuklular katıldı.

 

 

Konferansı sunan Sosyal Çalışmacı Özhan Özgün, depremin ne olduğunu, deprem anında bireylerin alacağı zararı en aza indirmek için neler yapmamız gerektiğini, evde, işyerinde, sokakta deprem anında nasıl hareket etmemiz gerektiğiyle ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Özhan; "Ülkemizde meydana gelen depremlerde yaralanamların % 50 den fazlası ve can kayıplarının % 3 ü yapısal olmayan risklerden kaynaklanmaktadır. Deprem öncesi evimizi afete karşı korumak çok önemlidir. Eşyaların konumunu değiştirmek, yapısal olmayan risklere karşı en temel ve masrafsız korumadır. Eşyaları doğru şekilde sabitleyin. Doğru yöntemi,malzemeyi belirleyin. " dedi. Bu yöntemlerle yapısal olmayan risklerin azaltalibeceği anlatıldı. Ayrıca deprem esnasında alacağımız hayat üçgeni pozisyonu öğretilerek deprem anında sakinliğin korunmasının ve bu pozisyonun alınmasının önemi vurguladı.

 

 

Özhan, Deprem sonrasında zaman kaybetmeden bireylerin ailelerine ulaşarak iyi olduklarına dair bilgi vermelerini ancak telefon hatlarını gereksiz yere uzun süre mesgul etmemeleri gerektiğini, bunun yardım bekleyen depremzedeler için hayati önem taşıyabileceğini belirtti. Ayrıca depremden önce küçük bir çantaya acil durumda kullanılabilecek eşyaların hazırlanması gerektiğini; çantada ilk 72 saat kullanabilecek su, bisküvi, fener, pil, kalem, el radyosu, düdük, önemli evraklar, nakit para, kronik hastalğı olan bireyin ilacı konulması gerektiği ve besin maddelerinin 6 ayda bir kontrolünün yapılması ve yenilenmesinin sağlanmasıyla ilgili bilgi vererek, konferansın sonunda soru-cevap bölümüne yer verildi.

 

 

 

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çanakkaleli öğrenciler Portekiz yolundaÖnceki Haber

Çanakkaleli öğrenciler Portekiz yolunda

Bilecikte eski üst geçit kaldırılıyorSonraki Haber

Bilecikte eski üst geçit kaldırılıyor

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar