Reklamı Geç
Vadi
Özkan
Hatay Market
Hatay Market
MEK Spor
Haas Taş Sanatları

HATAY'DA BAZI KÖYLERİN İÇME SUYUNA KANALİZASYON KARIŞIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HATAY'DA BAZI KÖYLERİN İÇME SUYUNA KANALİZASYON KARIŞIYOR
Gökçesan
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Beyzade Fm/Tv’de Serkan Uğraş’ın sorularını yanıtladı.

BAZI KÖYLERİN İÇME SUYUNA KANALİZASYON KARIŞIYOR

 

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Beyzade Radyo Tv’de çarpıcı açıklamalarda bulundu;

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Beyzade Fm/Tv’de Serkan Uğraş’ın sorularını yanıtladı.

Ulaşım ve alt yapı konusunda büyükşehri başarılı buluyor musunuz? Sorusuna Kaşıkçı,

“Başarılı bulmadığımı her gün çektiğim videolarla vatandaşlarıma paylaşıyorum. Özellikle kırsal bölgedeki vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyacıyla ilgili çok ciddi problemler var. Camuzkışlası, Kaletepe rezil durumda. Camuzkışlası Kırıkhan’ın en büyük köyü, Demirkonak yine öyle. Bu köylerde yol sorunu dışında büyük bir problem daha var. İçme suyu ve kanalizasyon bir birine karışıyor bu köylerde. Halk sağlığı açısından da büyük bir problem. Bunları bir an önce içme suyu şebekesinin değiştirilmesi lazım. Tepehan’ın bütün kanalizasyonu okulun yanından aşağıda olan köye akıyor. İlköğretim okulunda okuyan çocuklar okula giderken yanından Tepehan’ın kanalizasyonu akıyor. Bunları söylemeyelim mi? Neyi saklayacağız? Söyleyelim ki yapılsın. Yapsınlar sonra teşekkür edelim” dedi.

 

 

2 yıldır 450’e yakın köy gezdiğini hatırlatan Kaşıkçı,”Hangisinde problem yok ki, Gittiğimiz yerlerde en çok karşılaştığım sıkıntı yol sorunu. Bir köye gittiğimde tarım, sağlık, eğitimle ilgili sorunlar beklerken nereye gidersek bircini sırdaki problem yol ve su, bunu aşamadık daha. Bunlar temel sorunlar. Vatandaş sana sorduğunda beni ilgilendirmiyor diyemiyorsun. Vatandaşın gözünde milletin vekilisin, seni çözüm noktası görüyor, bende beni ilgilendirmiyor demiyorum öyle bir yapıya da sahip değilim. Devlet bunları belediyeler aracılığıyla yapması lazım. Hatay, Büyükşehir olduktan sonra Büyükşehir'in sorumluluk alanına girdi. HBB yapması mücadele etmesi lazım. Bizde bu konuda Allah var destek veriyoruz, vermeye de hazırız. En son yol sorunları için 100 milyon kredi olayı vardı o kredi olayında bizde devreye girdik. Artık bu işi öncelikli hale gelsin. Her ay hangi köyün yapılacağını da paylaşsın şeffaf olsun herkes süreci bilsin. Vatandaşın gündeminden bu yol problemini çıkarmak lazım diye düşünüyorum ama yapılması konusunda ümitlimsin derseniz çok değilim, bunu da bir parantez içerisinde belirteyim. Yaptığımız çağrılar karşılık bulmazsa TBMM’ye gittiğimde bunları konuşacağım 2021 yılında hala yolu konuşuyorsak hepimize yazıklar olsun” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sivassporda Erzurumspor maçı hazırlıkları başladıÖnceki Haber

Sivassporda Erzurumspor maçı hazırlıklar...

İZSUnun cadde üzerinde açtığı yaklaşık 2,5 metre derinlikteki çukur tehlike saçıyorSonraki Haber

İZSUnun cadde üzerinde açtığı yaklaşık 2...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar