Reklamı Geç
Tunas
Efsane Midye
Tunas İnşaat
Esmergil
Görsem Anaokulu
Haas Taş Sanatları

Hatay'lı Öğrenci Felç Kaldı Tazminat Kazandı ve Konuştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hatay'lı Öğrenci Felç Kaldı Tazminat Kazandı ve Konuştu
Haas Taş Sanatları
Okulda kız arkadaşıyla öpüştüğü iddiasıyla müdürün odasına çağrılan ve burada psikolojik baskıya maruz kalınca balkondan atlayan liseli genç tekerlekli sandalyeye mahkum kalmıştı. Mahkeme kararıyla MEB'den 1 milyon 700 bin TL alacak liseli, "Hayallerimi çaldılar, yürümek istiyorum" dedi.

Okulda öpüşme davasında MEB'den 1 milyon 700 bin TL tazminat kazanan liseli konuştu

Okulda kız arkadaşıyla öpüştüğü iddiasıyla müdürün odasına çağrılan ve burada psikolojik baskıya maruz kalınca balkondan atlayan liseli genç tekerlekli sandalyeye mahkum kalmıştı. Mahkeme kararıyla MEB'den 1 milyon 700 bin TL alacak liseli, "Hayallerimi çaldılar, yürümek istiyorum" dedi.

5 yıl önce kız arkadaşıyla öpüştüğü iddiasıyla okul müdürünün odasına çağrılıp azarlandığı için okulun balkonundan atlayıp felç kalan Hamza İpek, "Basketbolcu olmak istiyordum. Tekerlekli sandalyeye mahkûm yaşıyorum. Hayallerimi çaldılar. Tazminat miktarı beni ilgilendirmez, yürümek istiyorum" dedi.

HAYALİ BASKETBOLCU OLMAKTI

Hamza İpek, Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde ailesiyle birlikte yaşıyordu. Hamza'nın babası gündelik işçi olarak çalışarak dört çocuğunu okutmanın mücadelesini veriyordu. Hamza da ilçedeki Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde okuyordu. Uzun boyu nedeniyle Hamza'nın hayallerini basketbolcu olmak süslüyordu.

TEKERLEKLİ SANDALYEYE MAHKUM OLDU

Basketbol seçmelerine katılmak için hazırlıklar yapıyordu. Ancak 9 Aralık 2015'te lise arkadaşı D.H. ile öpüştüğü iddiasıyla okul müdürünün odasına çağrıldı. Hakaret, suçlamalara maruz kaldı ve okuldan atılmayla tehdit edildi. Psikolojik baskı nedeniyle Hamza, okulun balkonundan atladı, ağır yaralandı, yürüyemez hale geldi. Hamza artık 20 yaşında bir genç ve son 5 yılını tekerlekli sandalyede geçirmek zorunda kaldı.

"SİNİRDEN KAPIYI AÇTIM, AŞAĞI ATLADIM"

Hamza, o gün okul müdürünün odasında yaşanılan tartışmaya ilişkin olarak, "Müdürün odasında 'Hocam, D.H. ile öpüştüğümüz doğru değil. İki senedir beni okuldan atmaya çalışıyorsunuz. Okuldan atarak kurtulamazsın. Öleyim de kurtulun' dedim. 'Kapı orada' dediler. O zaman 15 yaşında bir çocuktum. Sinirden kapıyı açtım, aşağı atladım. Aşağıda yanıma gelen okul müdürü başımda 'Sen ölmedin mi, senden kurtulamadım' dedi" iddiasında bulundu.

"DÜNYAYI AYAKLARIMIN ALTINA SERSELER GÖZÜMDE YOK"

Tek isteğinin yürümek olduğunu belirten İpek, Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Yürüyebilmem için kök hücre nakli gerekiyor. Birden fazla ameliyatın yapılması gerektiği söylendi. Tedavim için ciddi paralar talep ediliyor. Ailem yoksul, bunu karşılayabilecek durumda değil. Bazı özel hastanelere gittik ancak üstümüz başımızla yargılandık. Doktor, karşılayamayacağımızı bildiği için tedavi için gereken ücreti bile söylemedi. Uzun süre yatmamdan dolayı artık vücudumda yatak yaraları oluşmaya başladı. Tedavi olmak istiyorum. Ben yoksul bir ailenin üyesiyim. Hayatın zorluklarına alışkınım. Mahkemenin verdiği tazminat miktarı beni ilgilendirmiyor. Dünyayı ayaklarımın altına serseler de gözümde yok. Ben sadece yürümek istiyorum. Ayağımda 5 TL'lik bir ayakkabı olsun ama ayaklarım yere bassın ve ben yürüyebileyim."

"ÇOCUĞUMUN HAYATI GİTTİ, DARMADAĞIN OLDUK"

Anne Rüştiye İpek ise oğlunun tedavi edilmesini istediğini belirterek şöyle konuştu: "Bu tazminat miktarı bana verilmese de olur. Direkt oğlumun tedavisi için kullanılsın. Oğlumun tam teşekküllü bir hastanede tedavi görmesi gerekiyor. Yetkililerden yardım bekliyorum. Oğluma kullandığı tekerlekli sandalye bile bir tanıdık tarafından sağlandı. Hiçbir para oğlumun sağlığını yerine getirmeyecektir. Benim isteğim oğlumun ayağa kalkmasıdır. Hamza göğsünden aşağısını hissetmiyor. Kollarını kullanabiliyor. 5 yıldan beri yatak yaraları var. Hiç geçmeyen yaralar var. Oğlum intihara sürüklendi, onuru gururu kırıldı. O zaman daha yeni 15 yaşına girmişti. O yaşta ölümü çare olarak gördü. Bir gün bile hocaları gelip geçmiş olsun demediler. Çocuğumun hayatı gitti, darmadağın olduk. Perişan olduk çok yalnız kaldık."

Okulda öpüşme davasında MEB'den 1 milyon 700 bin TL tazminat kazanan liseli konuştu

Anahtar Kelimeler:
Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?

Ankete Katıl

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sayıların Efendisi dünya şampiyonu olduÖnceki Haber

Sayıların Efendisi dünya şampiyonu oldu

Gaziemir Belediyesinden uzaktan eğitime destekSonraki Haber

Gaziemir Belediyesinden uzaktan eğitime...

Yorum Yazın

Vadi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Abone Ol HİT