Reklamı Geç
kurban diyanet
Edem
Komagene
Teras Acua Otel
Teras Acua Otel
Haas Taş Sanatları

HGC Başkan Adayı Bostan Yılmaz ‘BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HGC Başkan Adayı Bostan Yılmaz ‘BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ’
Gökçesan
Hatay Expres Gazetesi İmtiyaz Sahibi, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu üyesi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Konfederasyonu delegesi Bostan Yılmaz 7 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan Hatay Gazeteciler Cemiyeti seçimlerinde başkan adayı olduğunu açıkladı.

 

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkan Adayı Bostan Yılmaz ‘BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ’

 

Hatay Expres Gazetesi İmtiyaz Sahibi, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu üyesi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Konfederasyonu delegesi Bostan Yılmaz 7 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan Hatay Gazeteciler Cemiyeti seçimlerinde başkan adayı olduğunu açıkladı.

 

Yaklaşık 34 yıldan bu yana basın sektörünün içerisinde yer alan ve birçok kademe de görev yaparak, basın mensupları için birçok başarılı işlere imza atan Yılmaz, gerek yıllarca saha da görev yapması ile gerek gazete imtiyaz sahibi olarak Hatay’da basın sektörünün önemli isimleri arasında yer alıyor.​Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkan Adayı Bostan Yılmaz birlik ve beraberlik mesajları vererek sonuç ne olursa olsun her zaman Cemiyetin yanında olacağını belirterek “7 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan Hatay Gazeteciler Cemiyeti seçimlerinde gazeteci dostlarımla yaptığım istişareler neticesinde aday olmaya karar verdim. Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin her taşında emeği olan biri olarak, 7 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan seçimlerde bir ve beraber olmak zorundayız. Basın sektörünün zor günler geçirdiği bu süreçte ayrışarak yok olmaya mahkum oluruz, bu nedenle 34 yıllık tecrübem nedeniyle hem sahada görev almış hem de gazete imtiyaz sahibi olarak birlikte daha güçlü olacağımıza inancım tamdır. Seçimlerin sonucu ne olursa olsun küsmenin, darılmanın hem basın camiasına hem de Hatay Gazeteciler Cemiyetine bir şey katmayacağını düşünüyorum. Sahada çalışan arkadaşlarımızın sıkıntı ve sorunlarını bilerek bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada yanlarında olmaya ve destek vermeye devam edeceğim. Yapılacak olan seçimde Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına ve yönetim kurulu üyeliklerine aday olan tüm meslektaşlarıma başarılar diliyorum, kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.
​Bostan Yılmaz 34 yıllık basın sektöründe ki hayatını ise şu sözlerle özetledi:

“1987 tarihin de stajer olarak başladığım bu onurlu mesleğin çeşitli kademelerinde görev yaptım, stajyerlik dönemini tamamladıktan sonra, Tercüman Gazetesi, Güneş Gazetesi ve Türkiye Gazetesi’nin Antakya’da temsilciliğini yaptım, daha sonra ise TRT’de sözleşmeli olarak kameramanlık görevini sürdürdüğüm sırada, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde bir dönem yöneticilik yapma onuruna eriştim. TRT’den ayrıldıktan sonra 2000 Yılında Hatay Expres Gazetesi’nin kuruculuğunu gerçekleştirdim. Bu dönemde basın camiasında birçok etkinliklere imza attım.

​2010 yılında Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin kuruluşun da kurucu üye olarak aktif olarak görev aldım, bu süre içerisinde ekip arkadaşlarımla birlikte Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin büyümesi ve söz sahibi olması için var gücümle çalıştım.

​2010 yılında kurulan Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin ilk kongresinde görev almamama rağmen birçok etkinliğe arkadaşlarımızla birlikte imza attık. ​Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin kuruluşunun ardından Türkiye genelinde basında oluşturulan yeni harekette yer alma şansı buldum. ​Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Antalya, Alanya, Isparta ve Burdur illerinin oluşturduğu Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun kuruluşunda Hatay Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte aktif rol aldım. ​Bu süre içerisinde Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu’nda görev yaptım, ikinci kongrede ise Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Denetim Kurulu’nda görev aldım.
​Geçtiğimiz günlerde Antalya’nın Kemer İlçesinde yapılan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu seçimlerinde yine Denetim Kurulu üyeliğine ve aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Konfederasyonu delegeliğine seçilerek Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni temsil etme şansını buldum.”

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eyüpsultan Belediyesi, ‘Sosyal Marketi hizmete açtıÖnceki Haber

Eyüpsultan Belediyesi, ‘Sosyal Marketi h...

Başkan Oktay; “Ceza yazmaktan memnun değiliz”Sonraki Haber

Başkan Oktay; “Ceza yazmaktan memnun değ...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
kurban diyanet