Reklamı Geç
Yükseliş
Musullu Ticret
Samet İnşaat
Hatay Alo Böcek
Yönden

İSTE Bilgilendirme Paneline Katıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İSTE Bilgilendirme Paneline Katıldı
tek okulları
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizbilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Sevil Demirci ve Araştırma Görevlisi Emrah Şimşek Hatay Valiliği ....

DENİZ BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİSİ FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİ “AMATÖR AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞI TEBLİĞİ” HAKKINDA BİLGİLENDİRME PANELİNE KATILDI

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizbilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Sevil Demirci ve Araştırma Görevlisi Emrah Şimşek Hatay Valiliği ve Hatay İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Antakya’da gerçekleştirilen “4/2 Amatör Amaçlı Su ürünleri avcılığı tebliği hakkında bilgilendirme” adlı panele konuşmacı olarak katıldı.

İl Müdürlüğünün daveti ile panele katılan İSTE Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Sevil Demirci ve Arş. Gör. Emrah Şimşek; Rekreasyonel Balıkçılık, İskenderun Körfezi’nde bulunan Tehlikeli ve Zehirli Deniz Canlıları hakkında bilgilendirmelerde bulunmalarının yanı sıra T. C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğü talebi ile Bakanlık denetim personeline Orfoz ve lagos balıkların yasaklanmasından ötürü, denetimde karşılaşılacak problemler konusunda sunum yaptılar.

Panel kapsamında bakanlık elemanlarına yaptığı bilgilendirmelerde İskenderun bölgesinde Orfoz ve lagosa benzeyen 4 tür kaya balığının bulunduğunu ve bu türlerin avcılığında herhangi bir yasal kısıtlama olmadığını belirten Araştırma Görevlisi Emrah Şimşek akabinde amatör balıkçılara istenmeden avlanan bu türlerin tekrar denize bırakılması esnasında neler yapılması gerektiğini anlattı.

Bölgemiz ve Ülkemiz açısından Rekreasyonel balıkçılığın önemli bir ekonomik potansiyeline sahip olduğu vurgusunu yaparak bu alandaki görüşlerini paylaşan Yrd. Doç. Dr. Sevil Demirci İskenderun Körfezi yoğun nüfus ve dinamik demografik yapısı ile rekreasyonel balıkçılıktaki artış arasında doğrusal bir ilişki olduğunu belirtti.

Rekreasyonel balıkçılık faaliyetlerindeki Ticarileşme, Ekosistem Baskısı, Bilinmezlik ve Denetim zorluğu gibi sorunlara da değinen Yrd. Doç. Dr. Sevil Demirci lisanslandırma ve duyarlılık çalışmalarının önemini bir kez daha vurguladı.

Toplantı sonunda Hatay Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ufuk SAKALLI öğretim elamanlarımız Doç. Dr. Sevil Demirci ve Araştırma Görevlisi Emrah Şimşek’e teşekkür ederek bu toplantıları il genelinde tekrarlayarak devam ettirmek istediklerini dile getirdi.

tek okulları
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İsmail Kartal: Tam Kadro Çalıştığımız Gün Kurban KeseceğimÖnceki Haber

İsmail Kartal: Tam Kadro Çalıştığımız Gü...

FENERBAHÇELİLER’DEN DEFNE BELEDİYESİNE ÖVGÜSonraki Haber

FENERBAHÇELİLER’DEN DEFNE BELEDİYESİNE Ö...

Yorum Yazın

Değer

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Tosthane