Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Asel İletişim
Haas Taş Sanatları
Asi Künefeleri
Asel İletişim
Haas Taş Sanatları

İlisuluklular ölüm yoluna çözüm istiyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İlisuluklular ölüm yoluna çözüm istiyor
Gökçesan
MALATYA’NIN KULUNCAK İLÇESİNİN EN BÜYÜK MAHALLESİ OLAN İLİSULUK’TA YOL SORUNU NEDENİYLE YAŞANAN KAZALAR MAHALLE SAKİNLERİNİ BEZDİRDİ. MAHALLE MUHTARI YAKUP KALKAN, SORUNLARINA ÇÖZÜM BULUNMAMASI DURUMUNDA CUMHURBAŞKANLIĞI’NA GİDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

Malatya’nın Kuluncak ilçesinin en büyük mahallesi olan İlisuluk’ta yol sorunu nedeniyle yaşanan kazalar mahalle sakinlerini bezdirdi. Mahalle Muhtarı Yakup Kalkan, sorunlarına çözüm bulunmaması durumunda Cumhurbaşkanlığı’na gideceklerini söyledi.


Kuluncak ilçesine bağlı İlisuluk Mahallesinin yolundaki viraj ve çelik bariyerlerin olmaması nedeniyle birçok ölümlü kaza yaşandı. Mahalle Muhtarı Yakup Kalkan, yıllardan beri sorunu yetkililere ilettiklerini ancak bir çözüm bulamadıklarını söyledi.


Bugüne kadar mahalle yolunda 4 vatandaşın hayatını kaybettiğini anımsatan Kalkan, “Buraya bir bariyer çektiremedik. Yıllardan beridir söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz. Sorunlarımıza çözüm bulamazsak otobüs tutup Cumhurbaşkanımıza giderek sorunumuzu anlatacağız” dedi.


Yolun belli noktalarına çelik bariyer takılması gerektiğini bazı noktalarda da keskin virajların ortadan kaldırılması gerektiğini ifade eden Muhtar Kalkan, maliyeti fazla olmayan bu hizmet için yıllardır beklediklerini dile getirdi.


İlisuluk’un Kuluncak’ın en büyük mahallesi olduğunu ancak bölgedeki sorunlar nedeniyle göçlerin yaşandığını anlatan Kalıkan, “İlisuluk’ta yol nedeniyle ve sulama sorunu nedeniyle göçler yaşandı. Bize yetecek geçindirecek arazimiz var ama ne yazık ki sulama yok. 500 hane olacakken şuan 150 hanemiz kaldı. Eğer bu sorunlarımız çözüme kavuşturulursa ben halkımızın yeniden köylerine döneceğini düşünüyorum” dedi.


Mahallenin girişindeki yolunda sel nedeniyle çöktüğünü de belirten Kalkan, kaza olmadan bu yolu yapmalarını istiyoruz. 3 aydır yapılmasını bekliyoruz. Biran önce buranın yapılmasını istiyoruz. Bunlar çözülmediği zaman gücümüz yettiği kadar otobüs tutup halkımızla cumhurbaşkanımıza gitmeye kararlıyız” diye konuştu.

Asi Künefeleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Süper Lig adım adım 22 takımaÖnceki Haber

Süper Lig adım adım 22 takıma

Alanyada seyir halindeki otomobil yandıSonraki Haber

Alanyada seyir halindeki otomobil yandı

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar