Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Efsane Midye
Arslanoğlu
Yükseliş Koleji
Tunas İnşaat
Haas Taş Sanatları

İYİLİK DERNEĞİ İDLİB’E 6 TIR ACİL YARDIM MALZEMESİ ULAŞTIRDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İYİLİK DERNEĞİ İDLİB’E 6 TIR ACİL YARDIM MALZEMESİ ULAŞTIRDI
Haas Taş Sanatları

 

İYİLİK DERNEĞİ İDLİB’E 6 TIR ACİL YARDIM MALZEMESİ ULAŞTIRDI

 

İdlib’te rejim ve Rus güçlerinin sivillere yönelik yaptığı saldırılardan kaçarak Türkiye sınırına göç eden İdlib halkına; gıda, giyim ve barınma yardımlarını, Kızılay ile İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ulaştırdı. Hafta içinde Gaziantep, Adıyaman, Hatay ve Malatya’dan çıkartılan yardım tırları 12 Ocak Pazar günü Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısından geçirilerek bölge halkına dağıtıldı.

 

 

İyilik Derneği, temsilcileriyle beraber düzenlediği yardım çalışmasında topladığı 6 tır yardım malzemesini Kızılay ile Hatay Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı üzerinden geçirerek, sınır bölgelerinde yaşam mücadelesi veren İdlib halkına ulaştırdı.

 

 

İyilik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Turan KOÇER Cilvegözü Sınır Kapısı’nda düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklama şöyle; “Geçen yılın kasım ayı başından bu yana rejim ve Rusya’nın saldırılarından Suriye-Türkiye sınır hattı yakınındaki bölgelere kaçanların sayısı, 379 bin 523’e ulaştı. Yaşanan büyük göçün ardından sınır bölgelerinde yaşam mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimiz için İyilik Derneği olarak bağışçılarımızın desteğiyle oluşturduğumuz 6 tır acil yardım malzemesini bugün dağıtıyoruz. Ekiplerimizin bölgede yaptığı incelemeler sonucu belirlediğimiz acil yardım malzemelerine göre hazırlanan tırlarımızda; 3 bin 693 adet battaniye, bin 400 adet gıda kolisi, 4 bin 183 adet ayakkabı, 950 adet sabun, 850 paket bebek bezi,  ve 21 bin 185 adet kıyafet yardımlarını bölgede dağıttık.

 

 

İyilik Derneği olarak uzun yıllardır devam eden Suriye savaşında sivillerin yaşadığı zulme karşı mücadelemizi veriyoruz ve bölge halkının yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla birçok proje ile desteğimizi sağlıyoruz. Bizim temennimiz, bölgede ki savaşın bir an evvel sona ermesi ve insanların onurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi yönünde. 

Yaşanan gaddarlığa karşı bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla birlikte bugünden sonra da bağışçılarımızın desteği ile mücadele etmeye ve sivillere yönelik iyileştirme çalışmalarına devam edeceğiz.”

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kaşta ev yangınıÖnceki Haber

Kaşta ev yangını

Kadınlar evde ürettikleriyle aile bütçelerine destek olmak istiyorSonraki Haber

Kadınlar evde ürettikleriyle aile bütçel...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar