Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Merkez Market İÇ
Hamzaefendi Baklava İç

İzmit köylüleri bilinçli üretim için bilgilendiriliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İzmit köylüleri bilinçli üretim için bilgilendiriliyor
Beyza Piliç
KOCAELİ (İHA) – İzmit Belediyesi kırsal nüfusun kalkınması adına köylerde yer alan çiftçilere ziyaret ve eğitimlerine devam ediyor.
Özkan Spor

İzmit Belediyesi kırsal nüfusun kalkınması adına yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ederken aynı zamanda Kırsal Hizmetler Müdürlüğü eliyle periyodik olarak köylerdeki çiftçilere eğitim programlarını da ara vermeden sürdürüyor. Kırsalda ekonomik kalkınmanın temelinin eğitim ve beraberinde gelen bilinçli uygulamalar olduğuna inanan İzmit Belediyesi, son olarak Çiftçi Eğitimi Programları kapsamında Şahinler Mahallesinde hayvancılık üzerine bir eğitim gerçekleştirdi.
Şahinler köyünde çiftçi ve hayvan sahiplerine buzağı bakımı ve beslemesi hakkında eğitim verildi. Eğitim kapsamında çiftçilere doğumun takibi, yeni doğan bakımı, buzağıların beslenme programı ve ağız sütünün önemi, sütten kesme zamanı ve yöntemi, geviş getiren hayvanların sindirim sistemi, buzağıların barınma ve bakım şartları, hastalıklardan korunma yolları ve sürü yönetimi konularında bilgiler verildi.
İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarım ve hayvancılıkta yeni teknikler ve son çalışmalar konusunda çiftçinin daha bilinçli üretim yapması adına eğitimlerine devam edecek.
(Özel) 5 yaşındaki otizmli kızının ilk kez konuştuğunu duyan anne gözyaşlarını tutamadıÖnceki Haber

(Özel) 5 yaşındaki otizmli kızının ilk k...

Atatürk, ölümünün 81. yılında Bozyazıda anıldıSonraki Haber

Atatürk, ölümünün 81. yılında Bozyazıda...

Gönül Kahvesi

Yorum Yazın

Güneyler

Başka haber bulunmuyor!

Yılmaz Tuhafiye