Reklamı Geç
Haas Taş Sanatları
Leben
Görsem Anaokulu
Asel İletişim
Teras Acua Otel
Haas Taş Sanatları

Kalp sağlığını korumak için beslenme önerileri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kalp sağlığını korumak için beslenme önerileri
Gökçesan
KARDİYOLOJİ UZMANI DR. ÖĞR. ÜYESİ OĞUZHAN YÜCEL, "DÜZENSİZ BESLENME VE AKABİNDE İDEAL KİLODA OLMAMA KALP DAMAR HASTALIKLAR RİSKİNDE ÖNEMLİ PAYI VARDIR" DEDİ.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Yücel, düzensiz beslenme ve akabinde ideal kiloda olmamanın kalp damar hastalıkları riskinde önemli payının olduğunu söyledi.


Büyük Anadolu Hastaneleri Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Yücel, kalp sağlığını korumak için nasıl beslenmemiz gerektiği konusunda bilgiler verdi. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan, "Sağlıksız yaşam tarzında kötü beslenme ve akabinde ideal kiloda olmama kalp damar hastalıklar riskinde önemli bir payı vardır. Kandaki kolesterolün yüksek olması kalp hastalıklarına yol açan faktörler arasında en önemlisidir. Yüksek kolesterol düzeyine sahip bireylerde kalp hastalığı gelişir ve kalp krizi riskleri artar. Yaşam biçimi bileşenleri arasında yer alan beslenme alışkanlıkları, kalp damar riski, serum kolesterolü, kan basıncı, vücut ağırlığı ve diyabet gibi risk faktörleri üzerine etkilerle ya da bu risk faktörlerinden bağımsız şekilde etkileyebilmektedir” dedi.“Yakamadığını yemeyeceksin”


“Ne yememeliyim?” sorusuna, “Yakamadığını yemeyeceksin” diyerek cevap veren Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Yücel, "Kalp sağlığını korumak isteyen hastalarımız genellikle bizlere bu soruyla geliyorlar. Kişi kendi beslenmesine dikkat edecek aslında. Kalorisini yakacağı her türlü yiyeceği yiyebilir. Fakat fast food tarzı dediğimiz beslenme tarzı hayatımıza girdiğinden itibaren beslenmemizin kalitesi bozuldu. Burada mutlaka kızartma, katı yağlardan, paketlenmiş gıdalardan, un, şeker, makarnadan uzak durmalıyız. Kilomuza dikkat ederek, et, tavuk, balık, sebze, meyve düzenli olarak kendimize yetecek kadar tüketmeliyiz. Bununla birlikte diyet yapılması gerekiyorsa mutlaka doktorunuza başvurmalı ve gereken beslenme düzenine uymalısınız" şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akdenizde okullar eğitime hazırlanıyorÖnceki Haber

Akdenizde okullar eğitime hazırlanıyor

İletişim Başkanı Altun: Stratejik iletişim Cumhurbaşkanımızın hassasiyetle üzerinde durduğu bir konuSonraki Haber

İletişim Başkanı Altun: Stratejik iletiş...

Yorum Yazın

Vadi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Abone Ol HİT