Reklamı Geç
Yönden
Özyurt Silah
Seral İnşaat
istanbul oto gaz
Antikya

Kaymakam Kalkan: “Amacımız, kadına şiddette sıfır tolerans”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kaymakam Kalkan: “Amacımız, kadına şiddette sıfır tolerans”
tek okulları
MERSİN’İN BOZYAZI KAYMAKAMI MUHSİN DURAN KALKAN BAŞKANLIĞINDA KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KAPSAMINDA İLÇE KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. KAYMAKAM KALKAN, “AMACIMIZ, İLÇEMİZDE VE ÜLKEMİZDE KADINA YÖNELİK ŞİDDETTE SIFIR TOLERANS OLMALI” DEDİ.

Mersin’in Bozyazı Kaymakamı Muhsin Duran Kalkan başkanlığında kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında ilçe koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Kaymakam Kalkan, “Amacımız, ilçemizde ve ülkemizde kadına yönelik şiddette sıfır tolerans olmalı” dedi.


Kaymakam Muhsin Duran Kalkan başkanlığında yapılan toplantıya, ilgili kurum amirleri katıldı. Kadına şiddetle mücadele alanında çalışan kurumların 2021 yılı verileri ve mevcut durumlarının değerlendirildiği toplantıda, ilçedeki olay sayısı, başvuru sayısı ve gereken tedbirlerin ele alınarak kurumlar arasında işbirliğinin etkin bir şekilde yürütülmesi ve ilgili kurumların bilgilendirme çalışmaları yapmaları kararlaştırıldı. Ayrıca, KADES’in (Kadın Acil Destek Uygulaması) tanıtımına yönelik etkin kampanya ile kullanımının yaygınlaştırılması için gerekli çalışmaların ve Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Birimi tanıtımı ve farkındalığının arttırılması yönünde çalışma yapılması için de karar alındı.


Kaymakam Kalkan, ilçede aile içi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesi için kurumların üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getireceklerini söyledi. Kadınlara yönelik şiddetin mutlaka ortadan kaldırılması gerektiğine vurgu yapan Kalkan, “Kadına yönelik şiddet, bir insan hakları ihlalidir. Kadınlar, kendilerinin devlet tarafından korunması gerektiğine dair yeterli bilgiye sahip olmadıklarından haklarını arama konusunda yetersizler. Bu nedenle bilgilendirmeye önem vermeliyiz. Amacımız ve hedefimiz, ilçemizde ve ülkemizde kadına yönelik şiddette sıfır tolerans olmalı” diye konuştu.


Birimlerin gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili sunumun ardından toplantı, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planının etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve kadına yönelik şiddet olaylarını en aza indirebilmek amacıyla görüş ile önerilerin dinlenmesiyle sona erdi.

Anasayfaya Dönmek İçin Tıklayın

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hakkaride “Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği” semineriÖnceki Haber

Hakkaride “Bağımlılıkla Mücadele Seferbe...

Kadıköyde müşterisine hakaret eden taksicinin araç kullanım belgesi iptal edildiSonraki Haber

Kadıköyde müşterisine hakaret eden taksi...

Yorum Yazın

Samet İnşaat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
tek okulları