Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Ramazan Bayramıı
Komagene
Rıcco Junıors
Diyanet Vakfı
Haas Taş Sanatları

Kayseri İl Müftülüğünden kabristan ziyareti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kayseri İl Müftülüğünden kabristan ziyareti
Gökçesan
KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA UYGULANAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI NEDENİ İLE VATANDAŞLAR KABRİSTANLARA BAYRAM ZİYARETİNE GİDEMEYİNCE, KAYSERİ İL MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN ŞEHİR MEZARLIĞI İÇERİSİNDE BULUNAN POLİS ŞEHİTLİĞİNDE KUR’AN-I KERİM OKUNARAK, DUALAR EDİLDİ.

Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile vatandaşlar kabristanlara bayram ziyaretine gidemeyince, Kayseri İl Müftülüğü tarafından Şehir Mezarlığı içerisinde bulunan Polis Şehitliğinde Kur’an-ı Kerim okunarak, dualar edildi.


Kayseri Şehir Mezarlığında gerçekleşen programa İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven ile birlikte cami imamları da katıldı.


Arefe günü kabir ziyaretinin Anadolu geleneği olduğunu söyleyen İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, “Öncelikle içinde bulunduğumuz Arefe günümüz bizlere, şehrimize ve ülkemize hayırlar ve bereketler getirsin. Yarın idrak edeceğimiz Ramazan Bayramımızın da hayırlara vesile olmasını ve birlik ve beraberlik içerisinde geçireceğimiz bir bayram olmasını temenni ediyorum. Birçok Anadolu şehrimizde olduğu gibi, Kayseri’de de genelde Arefe günleri halkımız ailece bayram öncesinden kabristanlara gelir, ziyaretini yapar ve dualar eder ve sonra da bayram hazırlıklarına geçerlerdi ancak bugün itibari ile 4 gün devam edecek olan sokağa çıkma kısıtlaması sebebi ile hepimizin faydasına olan, sağlığımızı korumak açısından evimizde kalmamız gereken bu günlerde bizler de, özellikle basın yayın aracılığı ile evlere misafir olmak istedik” dedi.


Güven kısıtlamalardan dolayı gelemeyen vatandaşlar adına da dua etmek için kabristanda olduklarını söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:


“Kabir ziyareti kabristanda yatan ölülerden ziyade, ziyaret eden biz dirilere fayda verir. Ziyareti yapan insana ölümü hatırlatır, bu dünya hayatının geçici olduğunu hatırlatır. Kabristan ziyaretlerini nefis muhasebemizi yapmak için gerçekleştiririz. Kabristanlara gelip de ziyaret edemeyen kardeşlerimiz adına, bu geleneğimizi sürdürelim ve evlerinde dualarını yapan, hatimlerini yapan ve ölen yakınları için evlerinden dua etmek isteyen kardeşlerimize bizler de buradan dualar yaparken, evlerine misafir olmak ve onların da bize eşlik etmesini istiyoruz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Her yıl ziyaretçi akınına uğrayan mezarlıklar bu yıl boş kaldıÖnceki Haber

Her yıl ziyaretçi akınına uğrayan mezarl...

Kümesten 2,5 metrelik yılan çıktıSonraki Haber

Kümesten 2,5 metrelik yılan çıktı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar