Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Yükseliş Koleji
MEK Spor
Komagene
MEK Spor
Haas Taş Sanatları

Kızılay 4 milyon yetime kurban eti ulaştıracak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kızılay 4 milyon yetime kurban eti ulaştıracak
Gökçesan
TÜRK KIZILAY GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE KIZILAY BAŞKANI RAMAZAN SAYGILI, KIZILAY’IN BU YIL KESİLEN KURBAN ETLERİNİN 17 ÜLKEDE 4 MİLYON YETİME DAĞITACAĞINI SÖYLEDİ.

Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Kızılay Başkanı Ramazan Saygılı, Kızılay’ın bu yıl kesilen kurban etlerinin 17 ülkede 4 milyon yetime dağıtacağını söyledi.


Saygılı, Kurban Bayramı nedeniyle Türkiye genelinde hayırseverlerden alınan kurban ücretleriyle aldıkları büyükbaş kurbanlıkların İslami usullerle hijyenik bir ortamda Et ve Süt Kurumlarında kesildiğini söyledi. Saygılı, Kızılay’ın 14 yıldır kurban modelinin başarıyla uygulandığını belirterek, "Biz milletimizden aldığımız bağışları, Et ve Süt Kurumu’nda hijyenik şartlarda ve İslami usullere uygun şekilde bayramın bir iki ve üçüncü günlerinde kesiyor olacağız. Kızılay’ın "Hilal olsun Türkiye ve Hilal olsun Adana, kurban bağışı yıl boyu sürsün" sloganı şu demek biz, Et ve Süt Kurumu ile yaptığımız anlaşmada, 800 gram konserveler halinde dondurulmuş kıyma ve kavurma halinde bizlere teslim ediliyor. Bizlerde Adananın 15 ilçesinde 2.2 milyon ve ülkemizin 81 vilayetinde 12 ay boyunca ihtiyaç sahiplerine kurban etini evlere ulaştırmış oluyoruz. Biz bu bayram, Türkiye’de ve dünyada 4 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı umut ediyoruz. Adana’da ise 70 ila 100 bin arasında haneye ulaşmayı umut ediyoruz" dedi.


Saygılı şöyle devam etti:


"4 milyon yetimin sofrasına katık kaşığına lokma olmak önemli bir iyilik hareketidir. Adana’da her zaman olduğu gibi iş dünyası desteklerini devam ettiriyor. Bu kurban bayramında da bizlere destek verdiler bizlerde kurban sonrası 12 ay boyunca Adana ve Torosların eteklerindeki bütün ihtiyaç sahiplerine kurban etini ulaştırmış olacağız.’’


Ramazan Saygılı daha sonra ilçe başkanlarıyla bir araya gelip sosyal mesafe kurallarına göre bayramlaşma gerçekleştirdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Acemi kasaplar yine kendini kestiÖnceki Haber

Acemi kasaplar yine kendini kesti

Kurbanlık boğa kaçınca çarşıyı birbirine kattıSonraki Haber

Kurbanlık boğa kaçınca çarşıyı birbirine...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar