Reklamı Geç
Abdullah Diril Eylül Ticaret
Görsem Anaokulu
Akabe
Dilan Polat
Ma-Gün İnşaat
Haas Taş Sanatları

Konyada helikopter destekli trafik denetimi yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Konyada helikopter destekli trafik denetimi yapıldı
Gökçesan
İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ VE İL JANDARMA KOMUTANLIĞI TRAFİK VE ASAYİŞ EKİPLERİ, TRAFİK TEDBİRLERİ KAPSAMINDA HELİKOPTER İLE KONYA MERKEZ, BEYŞEHİR VE DEREBUCAK İLÇELERİNDE HAVADAN TRAFİK DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİ.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı trafik ve asayiş ekipleri, trafik tedbirleri kapsamında helikopter ile kent merkezi ve Beyşehir ve Derebucak ilçelerinde havadan trafik denetimleri gerçekleşti.


Edinilen bilgiye göre, 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve 2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı çerçevesinde alınan trafik tedbirleri kapsamında Konya İl Jandarma Komutanlığı asayiş ve trafik timleri ile Konya İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri helikopter ile Konya merkez, Beyşehir ve Derebucak ilçelerinde havadan trafik denetimleri gerçekleşti. Denetimde, başta ağır tonajlı araçlar olmak üzere köy ve mahalle yolları ile şehirlerarası karayollarında zorunlu haller dışında emniyet şeridi banketlerde, şerit üzerinde duraklama yapan, park eden, tehlikeli şerit değiştirme, makas atma, hatalı sollama gibi trafik kurallarına uymayan sürücüler uygulama yapan ekiplere bildirildi. Uygulama noktasındaki ekipler tarafından durdurulan sürücülere gerekli uyarılar yapılarak, kural ihlali yapanlara idari yaptırım uygulandı. Hız kurallarına uyulması, sürücü ve yolcuların emniyet kemeri takmaları ve sürücülerin seyir halinde cep telefonu ile konuşmamaları konusunda da bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Yorgun olan sürücüler araçlardan indirilerek bir süre dinlenmeleri sağlandı.


Yetkililer, trafik denetimlerinin amacının cezalandırmak değil trafik güvenliğini esas alan, trafik kazası ve kaza sonucu meydana gelen can kaybı, hayatın kalanını engelli olarak geçirme gibi risklerden korumayı amaçlayan evrensel trafik kurallarına sürücü, yolcu ve yayaların uymasını sağlamak olduğunu açıkladı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Kızılkaya artık İstiklal Marşını öğrencilerle okuyacakÖnceki Haber

Vali Kızılkaya artık İstiklal Marşını öğ...

Kağıthane polisinden dar alan uygulamasıSonraki Haber

Kağıthane polisinden dar alan uygulaması

Yorum Yazın

Bizim Kebap

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Değer