Reklamı Geç
Ekrem
Samandağ Hastanesi
Haas Taş Sanatları
Lufian
Ma-Gün İnşaat
Haas Taş Sanatları

Korona virüs, su üstündeki hayatı da olumsuz etkiledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Korona virüs, su üstündeki hayatı da olumsuz etkiledi
Dilan Polat
DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN VE KIŞ SEZONUNUN BAŞLAMASI İLE BİRLİKTE DAHA DA ŞİDDETLİ YAYILMAYA BAŞLAYAN KORONA VİRÜSÜN DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜ DE OLDUKÇA OLUMSUZ ETKİLEDİĞİ BELİRTİLDİ. GEREK SU ÜSTÜNDEKİ YAŞAM GEREKSE DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE ÖNEMLİ BİR YERİ OLAN SU ÜSTÜNDE BLOĞU TEMSİLCİSİ EREN BUDAKLI, KORONA VİRÜSÜN SU ÜSTÜNDEKİ YAŞAMA VE DENİZLERDEKİ TİCARET VE TURİZME OLAN ETKİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ.

Dünyayı etkisi altına alan ve kış sezonunun başlaması ile birlikte daha da şiddetli yayılmaya başlayan Korona virüsün denizcilik sektörünü de oldukça olumsuz etkilediği belirtildi. Gerek su üstündeki yaşam gerekse denizcilik sektöründe önemli bir yeri olan Su Üstünde Bloğu temsilcisi Eren Budaklı, Korona virüsün su üstündeki yaşama ve denizlerdeki ticaret ve turizme olan etkilerini değerlendirdi.


Deniz ticaretinin gelişmiş olduğu bölgelerde de denizcilik sektörünün virüse karşı hazırlıksız yakalandığını belirten Eren Budaklı, “İlk olarak Çin’de ortaya çıkan virüs bu ülke ile deniz ticareti yapan tüm ülkeleri olumsuz etkilemiş ve ticari faaliyetlerin askıya alınmasına neden olmuştur. Bu yalnızca işin ticari boyutu olmuştur ve daha sonraları turizm konusunda bu durumdan fazlası ile etkilenmiştir. İlk zamanlar yalnızca Çin ile ticari ve turizm ilişkileri tehlikeye girmişken virüsün özellikle Avrupa kıtasındaki yayılımı sebebi ile durum çok daha kötüye gitmiştir. Korona virüsün ilk dönemlerinde bazı önlemler alınsa da bunlar zamanla pek etkili olmamaya başlamış ve çok daha sıkı önlemler ve kısıtlamalar gelmiştir. Bu da her sektörü olduğu gibi denizcilik sektörünü de olumsuz etkilemiş ve nerdeyse tüm faaliyetler durma noktasına gelmiştir” diyerek pandemi sürecinin su üstündeki yaşam ve ticari hayatı da ciddi derecede olumsuz etkilediğini kaydetti.


“İlk etapta kimse durumun bu kadar ciddi olacağını kestiremedi”


İlk defa Çin’de görülen bu virüsün bu kadar hızlı yayılıp tüm dünyayı etkisi altına alacağının ön görülemediğini dolayısıyla ilk etapta kimsenin durumun vahametine fark edemediğini belirten Su Üstünde Bolg yetkilisi Eren Budaklı, “Çin’de virüs ortaya çıktıktan sonra açıkçası kimse durumun bu kadar ciddiye gideceğini düşünmedi ve faaliyetlerine devam etti. Ülkemizde ilk vakanın görülmesi ile denizcilik faaliyetlerinde bazı önlemler alınmış olsa da ne yazık ki bunlar yeterli olmadı. Aslında tüm dünyada bu iş ilk etapta çok ciddi görülmedi ve işin başında büyük önlemler alınmadı. Denizcilik sektöründe de Çin’de ilk virüs çıktığında halen denizcilik faaliyetlerine devam edildi ve sonuç olarak bugün kontrol edilemeyen bir boyuta taşındı. Kısacası Korana virüs sadece karada değil üstündeki genel ve ticari yaşamı da ciddi derecede olumsuz etkiledi” diye konuştu.

Günün Önemli Manşetleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Atabay, “Doğa katliamına dur diyeceğiz”Önceki Haber

Başkan Atabay, “Doğa katliamına dur diye...

Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile sıfır temaslı alışverişSonraki Haber

Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile sıf...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Odabaşı PTT