Reklamı Geç
kurban diyanet
Yükseliş Koleji
BEH Yapı Ali Behzadi
Komagene
Antikya
Haas Taş Sanatları

Kurbanlık fiyatları yüzde 8 oranında artabilir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kurbanlık fiyatları yüzde 8 oranında artabilir
Haas Taş Sanatları
İSLAM ALEMİ 31 TEMMUZ’DA KURBAN BAYRAMI’NI İDRAK EDECEK. MÜSLÜMANLAR, BAYRAM NAMAZININ ARDINDAN KURBANLARINI İSLAMİ USULLERE GÖRE KESTİREREK YA DA KESEREK İBADETLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEYE BAŞLAYACAKLAR. SAMSUN KIRMIZI ET ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI ERDAL DOĞAN, 2 AYDAN KISA BİR SÜRE KALA KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ KURBANLIK FİYATLARI HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan, Samsun’daki kurbanlık fiyatlarının geçen seneye oranla yüzde 8 civarında zamlanabileceğini söyledi.


İslam alemi 31 Temmuz’da Kurban Bayramı’nı idrak edecek. Müslümanlar, bayram namazının ardından kurbanlarını İslami usullere göre kestirerek ya da keserek ibadetlerini gerçekleştirmeye başlayacaklar. Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan, 2 aydan kısa bir süre kala Kurban Bayramı öncesi kurbanlık fiyatları hakkında açıklamalarda bulundu.“Fiyatlarda yüzde 5 veya 8 oranında bir zam olabilir”


Fiyatlarda geçen seneye göre az bir zam olabileceğine dikkat çeken Erdal Doğan, “Korona virüsünün Kurban Bayramı’na nasıl etki edeceği şu anda tam olarak bilinmiyor. Kurbanlık fiyatlarının geçen seneyle pek farklı olacağını sanmıyorum. Üreticimizin yeterli sayıda kurbanlığı mevcut. Kurban kesmek isteyenler rahatlıkla kurbanlığa ulaşabilecek. Fahiş bir artış söz konusu değil. Fiyatlarda yüzde 5 veya 8 oranında bir zam olabilir. Yüzde 50 ya da yüzde 100 artış söz konusu değil. Toplu yerlerde yapılacak kesimlerle ilgili alınacak kararları bekliyoruz. Geçen sene 30 kiloluk büyükbaş hisse fiyatı bin 600 civarında oldu. Küçükbaş fiyatı da 800 TL ile bin 200 TL arasında oldu. Bu sene büyükbaş hissesi bin 800-850 civarında, küçükbaş hayvan da bin 350 TL civarında olabilir” dedi.“Samsun’da 20 bin civarında büyükbaş 15 bin civarında da küçükbaş kurbanlık var”


Samsun’da yeterli sayıda kurbanlığın hazır bulunduğunu ifade eden Doğan, “Samsun’da ve ilçelerinde kurbanlık sayısında bir sıkıntımız yok. Hayvan sayımız yeterli. Meraların ücretlendirilmesi üreticiye iyice anlatılmalıdır. Mera vergisi zaten vardı. Mera fonu adı altında üreticiden zaten bir vergi alınıyordu. Bunun daha iyi ifade edilmesi gerekiyor. Mera vergisinin kurbanlık fiyatlarına bir etkisi olmaz. Samsun’da bu sene ortalama 20 bin civarında büyükbaş kurbanlık var. 15 bin civarında da küçükbaş kurbanlık var. Geçen sene kurbanlıkların tamamına yakını satılmıştı. Üretici de tüketici de mağduriyet yaşamadı. İnşallah bu sene de güzel bir Kurban Bayramı geçiririz” diye konuştu.

Asi Künefeleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İpsaladaki göletlerde balıklandırma çalışmaları yapıldıÖnceki Haber

İpsaladaki göletlerde balıklandırma çalı...

Gevaşta 1 kilo 500 gram metamfetamin ele geçirildiSonraki Haber

Gevaşta 1 kilo 500 gram metamfetamin ele...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
kurban diyanet