Reklamı Geç
Tunas
Sonay İnşaat
Komagene
Lufian
Teras Acua Otel
Haas Taş Sanatları

Lokanta Nevnihal ve Çengelköy Börekçisi, kapılarını maksimum hijyenle açtı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Lokanta Nevnihal ve Çengelköy Börekçisi, kapılarını maksimum hijyenle açtı
Gökçesan
ÇENGELKÖY BÖREKÇİSİ VE LOKANTA NEVNİHAL’İN SAHİBİ BÜLENT DİLBAĞI, PANDEMİ DÖNEMİNDE TURİZM SEKTÖRÜ İLE KAFE, LOKANTA GİBİ YEME İÇME MEKANLARININ CİDDİ ŞEKİLDE ETKİLENDİĞİNİ, KENDİLERİNİN DE PAKET SERVİS HİZMETİ İLE SÜRECİ ATLATMAYA ÇALIŞTIKLARINI SÖYLEDİ.

Anadolu’ya da frençayzing ağı kurmaya hazırlanan İstanbul’un ünlü mekanlarından Lokanta Nevnihal ve Çengelköy Börekçisi, korona sürecinden sonra maksimum hijyen tedbirleri ile müşterilerine kapılarını açtı.


Çengelköy Börekçisi ve Lokanta Nevnihal’in sahibi Bülent Dilbağı, pandemi döneminde turizm sektörü ile kafe, lokanta gibi yeme içme mekanlarının ciddi şekilde etkilendiğini, kendilerinin de paket servis hizmeti ile süreci atlatmaya çalıştıklarını söyledi.


33 yıllık köklü bir firma olarak müşterileri ile aralarında sıkı bir bağ olduğunu vurgulayan Bülent Dilbağı, “Sürecin başında paket servis hizmetine bile vatandaşların mesafeli durduğunu ancak sosyal medya üzerinden sıcak ürün servisi yaptığımızı, hijyen sıkıntımız olmadığını anlattık. Daha sonra çiğ dondurulmuş börek çözümünü geliştirdik. Yasakların kalkmasının ardından şimdi de maksimum hijyen tedbirlerimiz ile kapılarımızı müşterilerimize açtık” dedi.


Korona ve hijyen konusunda olağanüstü tedbirler aldıklarını vurgulayan Dilbağı, şunları kaydetti;


“Aldığımız tedbirler içinde girişte müşterilerimiz elle temas etmeden lokantaya girebileceği, lavabolar, tuvaletleri kullanabileceği sistemler oluşturduk. Müşteri ve çalışanların kolayca ulaşabileceği noktalara dezenfektan koyduk. Garsonumuz, her müşteriye servisi ayrı eldivenle yapıyor. Şekerlik, tuzluk, baharatlıkları kaldırdık. Aldığımız sebzeleri sirkeli suda bekletiyor, sonra bol su ile durulayın ondan sonra kullanıyoruz. Temassız ateş ölçer cihaz aldık müşteri ve personelimizin ateşini ölçerek sürece adapte oluyoruz. İlk gün gayet iyi geçti. Mücadelemize devam edeceğiz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6 hırsızlık şüphelisinden 4ü yakalanarak gözaltına alındıÖnceki Haber

Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6...

Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17:00de video konferans yöntemiyle toplanacak. Sonrasında saat 19:00da Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca basın açıklaması yapacak.Sonraki Haber

Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17:00de vi...

Yorum Yazın

Vadi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar