Reklamı Geç
Vadi
Efsane Midye
Ceviz Ticaret
MEK Spor
Lufian
Haas Taş Sanatları

Londrada karantina karşıtı protesto

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Londrada karantina karşıtı protesto
Haas Taş Sanatları
İNGİLTERE’NİN BAŞKENTİ LONDRA’DA BİNLERCE KİŞİ HÜKÜMETİN KORONA VİRÜS SALGINI İLE MÜCADELE YENİDEN KARANTİNA TEDBİRLERİNİ GÜNDEME GETİRMESİNİN ARDINDAN PROTESTO DÜZENLEDİ.

İngiltere’nin başkenti Londra’da binlerce kişi hükümetin korona virüs salgını ile mücadele yeniden karantina tedbirlerini gündeme getirmesinin ardından protesto düzenledi.


Korona virüs salgını Avrupa’da birçok ülkede yeniden etkisini arttırmasının ardından hükümetler kısıtlamaları geri getirmeyi düşünüyor. İngiltere’de artan vaka sayılarının ardından dün açıklama yapan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, "Salgınla mücadelede ikinci bir ulusal çapta karantinayı istemiyoruz. Ülkede salgının ikinci dalgasının geldiğini görüyoruz. Salgın yayıldıkça elbette daha fazla önlem almamız gerekecek" ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamanın ardından Başbakan Johnson’ın ülkede bazı kısıtlamaları yeniden uygulamayı planladığı öne sürüldü.


Ülkede yeniden karantina tedbirlerinin uygulanacağını düşünen binlerce kişi başkent Londra’da bulunan Trafalgar Meydanı’nda bir araya geldi. Göstericiler, "Özgürlük Korku Değil" ve "Dolandırıcılık" yazan pankartlar taşıyarak, polise "Kendi tarafını seç" sloganları attı. Meydan’da geniş güvenlik önlemleri alan polis, halk sağlığını tehdit ettikleri gerekçesi ile göstericilere dağılmaları yönünde çağrı yaptı. Polis, çağrılara rağmen dağılmayı reddeden kişilere müdahale ederken, kaç kişinin gözaltına alındığı konusunda bilgi paylaşmadı.


Öte yandan İngiltere’de toplam vaka sayısı 390 bin 358’e, toplam can kaybı ise 41 bin 759’a ulaştı. İngiltere, Avrupa’da salgın nedeni ile en fazla can kaybının yaşandığı ülke konumunda bulunuyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Emine Erdoğan ve TBMM Başkanı Şentop EdirnedeÖnceki Haber

Emine Erdoğan ve TBMM Başkanı Şentop Edi...

Şiddetli rüzgara rağmen zeytinlik yangını büyümeden söndürüldüSonraki Haber

Şiddetli rüzgara rağmen zeytinlik yangın...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar