Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Özkan
MEK Spor
MEK Spor
Edem
Haas Taş Sanatları

Manisa Büyükşehir Belediyesi yangın bölgesi için seferber oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Manisa Büyükşehir Belediyesi yangın bölgesi için seferber oldu
Haas Taş Sanatları
MANİSA’NIN AHMETLİ İLÇESİNDEKİ ORMAN YANGINININ KONTROL ALTINA ALINMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YOĞUN BİR ŞEKİLDE SÜRERKEN, MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞI EKİPLERİ DE, YANGININ ÇIKIŞ ANINDAN İTİBAREN HIZLA BÖLGEYE ULAŞARAK, GÖREV ALDI. ÇEVREDEKİ YERLEŞİM YERLERİNE YANGININ SIÇRAMASI DOLAYISIYLA VATANDAŞLARIN TAHLİYE EDİLMESİ İÇİN DE YİNE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BÖLGEYE 14 ADET OTOBÜS GÖNDERİLEREK, VATANDAŞLARIN SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE TAHLİYE EDİLMELERİ SAĞLANDI.

Manisa’nın Ahmetli ilçesindeki orman yangınının kontrol altına alınması için çalışmalar yoğun bir şekilde sürerken, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri de, yangının çıkış anından itibaren hızla bölgeye ulaşarak, görev aldı. Çevredeki yerleşim yerlerine yangının sıçraması dolayısıyla vatandaşların tahliye edilmesi için de yine Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye 14 adet otobüs gönderilerek, vatandaşların sorunsuz bir şekilde tahliye edilmeleri sağlandı.


Manisa Büyükşehir Belediyesi, tüm imkanlarıyla Ahmetli ilçesindeki orman yangını için seferber oldu. Yangın ihbarının ulaştığı andan itibaren Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı hızla bölgeye ulaşarak, söndürme çalışmalarında görev aldı. Yangının rüzgarın da etkisiyle büyümesi sonucunda çevredeki yerleşim yerlerine de sıçramasıyla birlikte Büyükşehir İtfaiyesi, Hacıköseli Mahallesinde 12 eve; İdişli Mahallesinde de 8 eve müdahale etti. Öte yandan Sivrice ve Bahçecik mahallelerinde de emniyet amaçlı itfaiye ekipleri hazır bulunduruldu.Vatandaşların tahliyesi için otobüsler gönderildi


Yerleşim yerlerinde bulunan vatandaşların tahliye edilmelerinin gündeme gelmesiyle birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından bölgeye 10 adet Karsan Atak, 2 adet Jest ve 2 adet de hizmet aracı olmak üzere 14 otobüs sevk edildi. Otobüslerle tahliyesi gerçekleşen vatandaşlar, Manisa Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür etti. Orman yangını nedeniyle zarar gören vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için Manisa Valiliği koordinesinde hasar tespit çalışmalarının yapıldığı belirtildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayramın üçüncü günü de yollarda yoğunluk devam ettiÖnceki Haber

Bayramın üçüncü günü de yollarda yoğunlu...

Vali Şıldaktan Edremit ve Ayvalıkta bayram ziyaretleriSonraki Haber

Vali Şıldaktan Edremit ve Ayvalıkta bayr...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar