Reklamı Geç
Lufian
Özkan
Hatay Hastanesi
Komagene
Asi Künefeleri
Haas Taş Sanatları

Manisadaki yangından tahliye edilen hayvanlar için yem desteği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Manisadaki yangından tahliye edilen hayvanlar için yem desteği
Haas Taş Sanatları
MANİSA’NIN AHMETLİ İLÇESİNDE 3 GÜN ÖNCE BAŞLAYAN VE SÖNDÜRÜLMESİ İÇİN TÜM EKİPLERİN BÜYÜK ÇABA SARF ETTİĞİ ORMAN YANGININDA 169 KÜÇÜKBAŞ VE 40 BÜYÜKBAŞ HAYVANIN TAHLİYESİ YAPILDI. HACIKÖSELİ MAHALLESİNDE GÜVENLİ BİR ALANA ALINAN HAYVANLAR İÇİN HAREKETE GEÇEN MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HAYVANLARIN YAKLAŞIK 4 GÜNLÜK BESİN İHTİYACINI SAĞLAYACAK OLAN 20 BALYA YONCA VE 1000 KİLOGRAM YEM DESTEĞİ SAĞLADI.

Manisa’nın Ahmetli ilçesinde 3 gün önce başlayan ve söndürülmesi için tüm ekiplerin büyük çaba sarf ettiği orman yangınında 169 küçükbaş ve 40 büyükbaş hayvanın tahliyesi yapıldı. Hacıköseli Mahallesinde güvenli bir alana alınan hayvanlar için harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvanların yaklaşık 4 günlük besin ihtiyacını sağlayacak olan 20 balya yonca ve 1000 kilogram yem desteği sağladı.


Manisa’nın Ahmetli ilçesinde 31 Temmuz Cuma günü, 17.20 sıralarında başlayan orman yangını, yangın bölgesindeki yerleşim yerlerini de tehdit altına aldı. Bölgeye yakın evler tahliye edilirken, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü de, Hacıköseli Mahallesindeki 169 küçükbaş ve 40 büyükbaş hayvanın tahliyesini sağladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı da, tahliye edilen hayvanlar için hızla harekete geçerek, 20 balya yonca ve 1000 kilogram yem desteği sağladı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla tahliyesi sağlanan hayvanların yem ihtiyacının giderildiğini belirten İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, hayvanların yaklaşık 4 günlük yem sorununun giderildiğini, yangının tamamen kontrol altına alınabilmesi için de tüm ekiplerin seferber olduğunu söyledi.

Asi Künefeleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Meksikada Santa Rosa de Lima Kartelinin lideri yakalandıÖnceki Haber

Meksikada Santa Rosa de Lima Kartelinin...

Trabzonun Sürmene ilçesinde şiddetli yağışSonraki Haber

Trabzonun Sürmene ilçesinde şiddetli yağ...

Yorum Yazın

Vadi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Abone Ol HİT