Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Yükseliş Koleji
Esmergil
Komagene
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

MERALAR ISLAH EDİLECEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MERALAR ISLAH EDİLECEK
Gökçesan
AK Parti Hatay Milletvekili DoÇ. Dr. Hüseyin YAYMAN, Hatay Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmet, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, AK Parti ilçe Başkanı Ömer Erdal Çelik, Kırıkhan ilçe Tarım  müdürü, Ziraat odası başkanı, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

MERALAR ISLAH EDİLECEK

 

AK Parti Hatay Milletvekili DoÇ. Dr. Hüseyin YAYMAN, Hatay Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, AK Parti ilçe Başkanı Ömer Erdal Çelik, Kırıkhan ilçe Tarım  müdürü, Ziraat odası başkanı, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Mera ıslah çalışması gündeme alınarak , Kodallı, Gölbaşı, Çiloglan ve Çataltepe köylerinin meralarıni gezen Milletvekili Hüseyin YAYMAN gereken tedbirlerin alinması ve bu meralarin biran için islahı yapılarak köylünun hizmetine sunmak istediklerini söyledi. 

 

 

TARIM GELECEĞİMİZDİR..

Milletvekili YAYMAN şöyle devam etti “Meralar hayvansal üretimde en önemli girdiyi oluşturan kaba yemin en ucuz ve en kolay temin edildiği kaynaklardır. Bundan dolayı mera alanlarımız hayvancılık açısından son derece çok önemlidir o yüzden meralarımizı korumalıyız” dedi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu ise “ilk defa böyle bir toplantı düzenlendiği için teşekkür ediyorum. Meraları korumak, tarımı korumaktır. Tarımı korumak insanlığın geleceğini korumaktır.” Dedi. Çolakoğlu meraların ıslah edilmesi ve işgallerden korunması için geçmişte çok başarılı işlere imza attığını aynı modeli Hatay’da da sürdüreceklerini ifade etti..

 

 

Kaymakam KARAMEHMETOGLU ise meralar bizim için çok önemli Tarim ve hayvancılıgı ayağa kaldırmak için bu alanları mera haline getirerek hem otun kalitesini artirmak hemde daha sağlıkli bir şekilde beslenmektir dedi.

Başkan Yavuz ise bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız dedi..

Kırıkhan muhtarlarının katılımıyla kahvaltıyla başlayan program köylerin meralarının yerinde görülmesi ve incelenmesiyle devam etti.

 

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Konut Satış İstatistikleri, Ağustos 2019Önceki Haber

Konut Satış İstatistikleri, Ağustos 2019

BAŞKAN MEHMET YELOĞLU: GAZİLERİMİZ TÜRK KAHRAMANLIĞININ SÖNMEYEN MEŞALELERİDİRSonraki Haber

BAŞKAN MEHMET YELOĞLU: GAZİLERİMİZ TÜRK...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar