Reklamı Geç
Lufian
Abdullah Diril Eylül Ticaret
Merkez Market
Pati Oto Yıkama
Antiochia Gurme
Haas Taş Sanatları

MHP Grup Başkanvekili Akçay: (Millet İttifakı) Öyle görünüyor ki seçimlerden sonra bir aday üzerinde mutabakat sağlayabilirler”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MHP Grup Başkanvekili Akçay: (Millet İttifakı) Öyle görünüyor ki seçimlerden sonra bir aday üzerinde mutabakat sağlayabilirler”
Gökçesan

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Öyle görünüyor ki bu zillet ittifakı arasında ciddi anlaşmazlık ve çatlaklar var. Birbirlerine çelme takmaya yönelik bir takım tutumlar içerisinde oldukları ve bu konuda da bir anlaşmazlık içerisinde oldukları anlaşılıyor. Öyle görünüyor ki ancak seçimlerden sonra bunlar bir aday üzerinde mutabakat sağlayabilirler” dedi.


TBMM’de gazetecilerin sorularını cevaplayan Akçay, muhalefetin Suriye ve Irak tezkeresinin süresine ilişkin itirazları olduğunu hatırlatarak, ”CHP, İYİ Parti, HDP’den oluşan bu üçlü, bizim de zillet ittifakı dediğimiz karman çorban, kafalar karışık. CHP daha evvel ‘evet’ dediği tezkereye bu defa HDP’nin baskısıyla ‘hayır’ oyu vermiştir. Bunun herhangi bir dayanağı da yok. Sadece neden bir yıl değil de, iki yıl gibi bir gerekçeye dayandırıyor. Geçmişteki tezkerelerin aynısı kapsam ama baktığımızda şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Biliyorsunuz HDP geçtiğimiz haftadan beri o tezkere için bir kampanya yürütüyordu ve kendi ortaklarına da çağrıda bulunuyordu ‘hayır’ denilmesi yönünde. Cumhuriyet Halk Partisi de bu hedefin çağrısına boyun eğmiştir. Adeta HDP‘ye de teslim olmuştur. İYİ Parti’ye gelince ‘evet’ oyu vereceklerini söylediler. Mesela Durmuş Yılmaz ret oyu verdiğinde açıkça ifade etti, demek ki bunların kendi içlerinde kafaları karman çorman. Grup kararlarına uymayan bir tutum içerisindeler” ifadelerini kullandı.


Akçay, Millet İttifakı’nda cumhurbaşkanı adayı belirlenmesi konusundaki soruya ise, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu konuda adayımızın Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan olduğunu defalarca ifade ettik. Öyle görünüyor ki bu zillet ittifakı arasında ciddi anlaşmazlık ve çatlaklar var. Birbirlerine çelme takmaya yönelik bir takım tutumlar içerisinde oldukları ve bu konuda da bir anlaşmazlık içerisinde oldukları anlaşılıyor. Öyle görünüyor ki ancak seçimlerden sonra bunlar bir aday üzerinde mutabakat sağlayabilirler” yanıtını verdi.

istanbul oto gaz

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ak Partiden 29 Ekim kutlamasıÖnceki Haber

Ak Partiden 29 Ekim kutlaması

DOĞAKA, TR63 Bölgesi için ToplandıSonraki Haber

DOĞAKA, TR63 Bölgesi için Toplandı

Yorum Yazın

Samandağ Hastanesi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Tosthane