Reklamı Geç
Leben
Samandağ Hastanesi
326 Textil Çavuşoğlu
Muzaffer Tuncer Black White
Çelik Sigorta
Haas Taş Sanatları

Nefes kalitenizi arttırın

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Nefes kalitenizi arttırın
Dilan Polat
Kaliteli bir yaşamın sırrı doğru nefes alışverişinden geçer. Burun ve burun kanallarında yaşanabilecek herhangi bir sorun hem görünüm hem de nefes alışverişi konusunda kişilere zorluk yaşatır. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu sıklıkla tercih edilen fonksiyonel burun ameliyatını sizler için anlattı.

 

Fonksiyonel burun ameliyatı nedir?

Fonksiyonel burun ameliyatının etkileri nelerdir?

Kaliteli bir yaşamın sırrı doğru nefes alışverişinden geçer. Burun ve burun kanallarında yaşanabilecek herhangi bir sorun hem görünüm hem de nefes alışverişi konusunda kişilere zorluk yaşatır. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu sıklıkla tercih edilen fonksiyonel burun ameliyatını sizler için anlattı.

Fonksiyonel burun ameliyatı nedir? Fonksiyonel burun ameliyatının etkileri nelerdir?

Burun, yüzdeki en önemli ve dikkat çeken organdır. Genel olarak burun görünümün yüz hatları ile uyumlu olması kişinin ifadesinin güzel görünmesi açısından önemlidir. Görünüm haricinde burunda yaşanan kemik eğriliği, kıkırdak gibi sağlık sorunları da kişilerin hayat kalitesini düşürür.

Kişinin sağlık sorunlarını giderecek ve görünüm açısından istediğini elde edebilecek işlemler sayesinde kişi sağlık sorunlarından kurtulacaktır. Günümüzde sıklıkla uygulanmakta olan fonksiyonel burun ameliyatlarında dış görünümde büyük değişiklikler yaratılmadan burun içerisindeki sorunlara odaklanılır.

Fonksiyonel burun ameliyatını tercih edilme sebepleri ise ameliyat esnasında hem sağlık sorunlarının çözüme kavuşması hem de görünümde istenen değişikliklerin yapılmasına imkan sağlamasıdır. Rinoplasti ve septorinoplasi ismiyle de bilinen işlemler fonksiyonel açıdan burnun iyileşmesini hedeflemektedir.

FONKSİYONEL BURUN AMELİYATININ FAYDALARI NELERDİR?

Fonksiyonel burun ameliyatı ile sağlık sorunları ve görünüm açısından kişinin istekleri tek bir ameliyat ile sağlanabilir. Sıklıkla karşılaşılan sağlık sorunları ise; kemik ve kıkırdak eğriliği, burun tümörleri, burun deliklerinden yeterli hava akışının sağlanamaması oluyor. Ameliyat sonrasında hastalar; uyku ve nefes alma kalitelerinin arttığını belirtirken horlama ve ağız kuruluğu sorunlarının azaldıklarını söylemektedir.

FONKSİYONEL BURUN AMELİYATI KİMLERE YAPILABİLİR?

Fonksiyonel burun ameliyatı için uygun olan hastalar üç gruba ayrılır; sağlık sorunu olanlar, görünüm açısından şikayeti olanlar ve hem sağlık sorunu olanlar hem de görünümde estetik bir değişiklik isteyen kişilerdir. Fonksiyonel burun ameliyatları için kabul edilen genel sağlık sorunları ise; doğum ile oluşan burun sorunları, burun deliklerinde daralma – çökme – büyüme görülmesi, darbe sonucu oluşan kıkırdak ve kemik hasarlarıdır.

FONKSİYONEL BURUN AMELİYATINDA İYİLEŞME SÜRECİ NE ZAMAN TAMAMLANIR?

Ameliyat sonrasında hasta birkaç saat içinde doktor kontrolünden geçtikten sonra taburcu edilebilir. Genel anestezi altında yapılan işlemlerde ise hasta ilk 4 saat ağız yolu ile beslenmemelidir. Ameliyat gününden 10 sün sonrasında hastanın iyileşme süreci tamamlanır. Ancak hasta 3 hafta kadar hareketlerine dikkat etmelidir. Özellikle yüz bölgesini darbelere karşı korumalıdır.

Ameliyat öncesinde ve sonrasında hasta - doktor arasında ilişki ve isteklerin net şekilde anlatılması sonucun başarılı olması için önem taşır. Hastanın beklentilerini anlatması ve uzman hekimin ameliyat sonrası görünümü en yakın şekilde tasvir etmesi gerekir. Böylelikle hasta işlem sonrasında her anlamıyla mutlu olacaktır.

Burun estetiği yaptırmak için mevsime dikkat etmek gerekir mi? İşin uzmanları dikkat edilmesi gerekenleri açıkladıBurun estetiği yaptırmak için mevsime dikkat etmek gerekir mi? İşin uzmanları dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı

youtube
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Üreticiler hedeflerini düşürmek zorunda kaldıÖnceki Haber

Üreticiler hedeflerini düşürmek zorunda...

Araca sıkışan kedi itfaiye ekiplerince kurtarıldıSonraki Haber

Araca sıkışan kedi itfaiye ekiplerince k...

Yorum Yazın

Seral İnşaat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Odabaşı PTT