Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
MEK Spor
Asel İletişim
Rıcco Junıors
Hatay Market
Haas Taş Sanatları

NEÜ Veteriner Fakültesi öğrencilerini bekliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
NEÜ Veteriner Fakültesi öğrencilerini bekliyor
Gökçesan
NEÜ VETERİNER FAKÜLTESİNİ TERCİH EDECEK ÖĞRENCİLER İÇİN YENİ BİR BİNA HAZIRLADIKLARINI KAYDEDEN NEÜ REKTÖRÜ PROF. DR. CEM ZORLU, “YENİ FAKÜLTEMİZİN İLK ÖĞRENCİLERİ İÇİN YENİ BİR BİNA HAZIRLADIK. YENİ FAKÜLTE BİNAMIZIN, ÇEVRE DÜZENLEMESİ GİBİ BİRKAÇ KALEM İŞİ KALDI. ONLARI DA İNŞALLAH YENİ AKADEMİK YILIN BAŞLANGICINA KADAR BİTİRECEĞİZ. ŞİMDİDEN FAKÜLTEMİZİ TERCİH EDECEK OLAN ÖĞRENCİLERİMİZE, İDARİ VE AKADEMİK PERSONELİMİZE VE EREĞLİ’YE HAYIRLI OLSUN” DEDİ.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ereğli Veteriner Fakültesi, yeni eğitim öğretim yılı için ilk öğrencilerini alacak.


Resmi Gazetede yayınlanan kurulma kararının ardından Ereğli Veteriner Fakültesine 2020-2021 akademik yılı için 60 öğrenci kontenjanı açıldı. NEÜ Veteriner Fakültesini tercih edecek öğrenciler için yeni bir bina hazırladıklarını kaydeden NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, “Yeni fakültemizin ilk öğrencileri için yeni bir bina hazırladık. Yeni fakülte binamızın, çevre düzenlemesi gibi birkaç kalem işi kaldı. Onları da inşallah yeni akademik yılın başlangıcına kadar bitireceğiz. Şimdiden fakültemizi tercih edecek olan öğrencilerimize, idari ve akademik personelimize ve Ereğli’ye hayırlı olsun” dedi.


Ereğli’nin tarım, hayvancılık, gıda, yenilenebilir enerji, lojistik gibi birçok alanda yüksek potansiyele sahip olduğunu belirten Rektör Zorlu, ilçenin sahip olduğu potansiyelin daha verimli hale getirilmesi ve endüstriye dönüştürülmesi için yükseköğretim düzeyinde eğitim verecek olan Veteriner Fakültesinin kurulmasının son derece yerinde olduğunu vurguladı. Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri olmak üzere fakültenin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Asi Künefeleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kuşadasında çocuklar için dijital kütüphane açılıyorÖnceki Haber

Kuşadasında çocuklar için dijital kütüph...

Sökedeki maden ocağında kaza: 1 ölüSonraki Haber

Sökedeki maden ocağında kaza: 1 ölü

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar