Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Lufian
Antakya Kuru Temizleme
Yükseliş Koleji
Lufian
Haas Taş Sanatları

Önce rengi değişti ardından yüzlerce balık öldü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Önce rengi değişti ardından yüzlerce balık öldü
Haas Taş Sanatları
KIRKLARELİ’NİN LÜLEBURGAZ İLÇESİNDE BULUNAN VE FABRİKALARIN KAPANDIĞI KORONA VİRÜS SALGININ İLK GÜNLERİNDEKİ TEMİZ GÖRÜNTÜSÜYLE TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURAN LÜLEBURGAZ DERESİ YENİDEN KİRLENDİ.

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde bulunan ve fabrikaların kapandığı korona virüs salgının ilk günlerindeki temiz görüntüsüyle Türkiye gündemine oturan Lüleburgaz Deresi yeniden kirlendi. Fabrika atıkları nedeniyle önce rengi değişen derede ardından yüzlerce balık ölümü gerçekleşti. Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu sözcüsü Cengiz Atlı, “Bu balık ölümlerinin sorumlusu kimse mutlaka bulup hesap soracağız” dedi.


Lüleburgaz ilçesinde korona virüs salgının ilk günlerinde fabrikaların kapanması sonucu kendi kendine temizlenen, hatta kurbağaların dahi geri döndüğü Lüleburgaz Deresi’nde yüzlerce balık ölümü gerçekleşti. Yaşanan gelişmeler üzerine bölgeye giderek incelemelerde bulunan Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü Cengiz Atlı, konuya ilişkin İHA muhabirine açıklama yaptı.“Dereye zehirler atılıyor”


Atlı, Lüleburgaz Deresi’nin salgının ilk günlerinde fabrikaların kapanması sonucu temiz görünür şekilde aktığı dönemlerde uyarıda bulunduklarını hatırlatarak, “Biz uyarmıştık. Bu dere kirletiliyor. Dereye zehirler atılıyor. Bunun için daha fazla balık hatta insan ölümünün olması mı bekleniyor. Bir an önce müdahale edilmesi gerekiyor” dedi.“Hesap soracağız”


Atlı, derenin kirletilmesinde etkili olan sorumluların cezalandırılması gerektiğini vurgulayarak, “Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu olarak çabamız var ancak yeterli desteği göremiyoruz. Her türlü engellemeye rağmen sonuca ulaşacağız. Bu balık ölümlerinin sorumlusu kimse mutlaka bulup hesap soracağız” ifadelerini kullandı.


Lüleburgaz’da uzun yıllar kirli akan Lüleburgaz Deresi, korona virüs salgının ilk günlerinde fabrikaların kapanmasıyla temiz akmaya başlamıştı. İHA’nın bu haberi sonrası dereden defalarca numuneler alınmış, derenin temizliği de Türkiye gündemine oturmuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Binzet Adıyamana sahra hastanesi istediÖnceki Haber

Başkan Binzet Adıyamana sahra hastanesi...

Giriş ve çıkışa kapatılan beldede karantina kaldırıldıSonraki Haber

Giriş ve çıkışa kapatılan beldede karant...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar