Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Merkez Market İÇ
Hamzaefendi Baklava İç

Özel çocuklar yarış pilotu olmanın heyecanını yaşadı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Özel çocuklar yarış pilotu olmanın heyecanını yaşadı
Beyza Piliç
Kocaeli’de yaşayan 30’a yakın özel öğrenci, 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü kapsamında yarış pilotları ile piste çıktı. Yarış araçlarında pilotların yanına oturan öğrencilerin sevinci renkli görüntülere sahne oldu.
Özkan Spor

Kocaeli’de 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü farklı etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Kocaeli Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Uluslararası Gençlik Merkezi ve Türkiye Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından farklı bir projeye imza atıldı. Kocaeli’de yaşayan 30’a yakın engelli çocuk, düzenlenen etkinlikle yarış pilotu olmanın heyecanını yaşadı. Körfez Yarış Pisti’ne getirilen çocuklar, kask takıp yarış araçlarına bindi. Pilotların yanına oturan çocuklar, yarış pistinde tur attı. Hızlı bir şekilde ilerleyen yarış aracında büyük heyecan yaşayan öğrencilerin araçtan inerken yaşadıkları mutluluk, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlik, özel çocuklara madalya takılması ile sona erdi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kocaeli Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, “3 Aralık Uluslarası Engelliler Günü’nden farklı bir etkinlikle onlara destek olalım dedik. Bu kapsamda çocuklarımızla birlikte yarış pistine geldik. Onlara belki de hiç yaşayamayacakları bir deneyimi yaşatmak istedik. Burada onların zihinlerinde kalıcı bir anı bırakacağımızı düşünüyorum. Herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Adıyaman Belediyesi sosyal tesisleri göz kamaştırıyorÖnceki Haber

Adıyaman Belediyesi sosyal tesisleri göz...

Başkan Saygılıdan Pınar ve Bilge kardeşlere sürprizSonraki Haber

Başkan Saygılıdan Pınar ve Bilge kardeşl...

Gönül Kahvesi

Yorum Yazın

Güneyler

Başka haber bulunmuyor!