Reklamı Geç
Avula Hikmet Hatunoğlu
Güneyler
Ceviz Ticaret
Bre Ciğerim
Avula Hikmet Hatunoğlu
Dilan Polat

Pamukovada 300 vatandaşa sağlık taraması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pamukovada 300 vatandaşa sağlık taraması
Dilan Polat
SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE SAKARYA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ ‘SAĞLIK SOKAĞI’ PROJESİYLE VATANDAŞLARA SAĞLIK HİZMETİ GÖTÜRÜYOR. SAĞLIK SOKAĞININ YENİ DURAĞI PAMUKOVA GÖKGÖZ VE TURGUTLU OLDU. SAĞLIK SOKAĞINDA, VATANDAŞLARIN GENEL SAĞLIK TARAMALARI VE ÖLÇÜMLERİ YAPILIP, KANSER TÜRLERİ VE GÖZ SAĞLIĞIYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRMELER YAPILDI.
Ekrem
Dilan Polat

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi ‘Sağlık Sokağı’ projesiyle vatandaşlara sağlık hizmeti götürüyor. Sağlık sokağının yeni durağı Pamukova Gökgöz ve Turgutlu oldu. Sağlık sokağında, vatandaşların genel sağlık taramaları ve ölçümleri yapılıp, kanser türleri ve göz sağlığıyla ilgili bilgilendirmeler yapıldı.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yılın ilk tarama ve bilinçlendirme çalışmalarını Pamukova’nın Gökgöz ve Turgutlu mahallelerinde gerçekleştirdi. 300 vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tıp merkezi, Öğrenci Hemşireler, Sakarya Optisyen- Gözlükçüler Odası ve Bursa Optisyen-Gözlükçüler Odası Genç Optisyenler Komisyonu yer aldı. Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün sağlık sokağını ziyaret edip bilgi aldı.


Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından yapılan açıklamada kanserde erken teşhisin önemine vurgu yapılıp, “300 vatandaşımızın şeker, nabız, tansiyon ve satürasyon ölçümlerini gerçekleştirdik. Bağırsak kanseri, meme kanseri ve rahim ağzı kanseri olmak üzere birçok kanser türünde bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışması yaptık. Tamamı ücretsiz olan taramaların yanı sıra ücretsiz gözlük bakımı, renk körlüğü ve görme keskinliği testleri gerçekleştirildi. Göz ve görme sağlığı ile alakalı bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yapıldı” denildi.

youtube

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dağ başında 360 derece dönen evÖnceki Haber

Dağ başında 360 derece dönen ev

Vali Özkan, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldiSonraki Haber

Vali Özkan, esnaf ve vatandaşlarla bir a...

Yorum Yazın

Marina

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Dilan Polat