Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Yükseliş Koleji
Ceviz Ticaret
Beyza İnşaat
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Ramazan Bayramı mesajları: 2020 en güzel, resimli ve anlamlı bayram mesajları…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ramazan Bayramı mesajları: 2020 en güzel, resimli ve anlamlı bayram mesajları…
Gökçesan
On bir ayın sultanı Ramazan'ı hüzünle uğurlayan milyonlarca kişi bir başka mübarek güne daha ulaşmanın ise heyecanını yaşıyor. İslam âleminin heyecanla beklediği bayram günü geldi, çattı.

Ramazan Bayramı mesajları: 2020 en güzel, resimli ve anlamlı bayram mesajları… Ramazan bayramınız kutlu olsun!

On bir ayın sultanı Ramazan'ı hüzünle uğurlayan milyonlarca kişi bir başka mübarek güne daha ulaşmanın ise heyecanını yaşıyor. İslam âleminin heyecanla beklediği bayram günü geldi, çattı.

Ramazan bayramı mesajları, bayram arifesinde en çok aranılan konuların başında geliyor. Bayram mesajları 2020 Ramazan Bayramı coşkusunu sevdikleriyle paylaşmak isteyenler tarafından araştırılıyor. Yazılı ve resimli bayram mesajları ile uzaklar yakınlaşır, küslerin barışmasına vesile olur. İçeriğimizde sizler için sevdiklerinize, arkadaşlarınıza, akrabalarınıza yollayabileceğiniz en anlamlı ve güzel Ramazan Bayramı mesajlarını derledik. İşte resimli, yazılı, kısa, uzun, anlamlı, dualı Ramazan Bayramı mesajları ...

Gerek ülkemizdeki gerekse dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanların sabırsızlıkla beklediği Ramazan Bayramı 24 Mayıs Pazar günü kutlanacak. On bir ayın sultanı Ramazan'ın geride kalması, son iftarın yapılması ile birlikte birçok kişi sevdiklerine güzel dileklerini iletmek için 2020 bayram mesajları araştırmalarına başladı. Bayram mesajları, hemen her bayram olduğu gibi 2020 yılı Ramazan Bayramı’nda da en çok arananlar arasında yer alıyor. Bu anlam yüklü günde sevgi, hoşgörü ve kardeşlik gibi özel duyguların hakimiyeti tüm müslümanları saracak. Sevdiklerini telefondan SMS yoluyla veya sosyal medya üzerinden tebrik etmek isteyenler resimli ve kısa bayram mesajlarını tercih ediyor. Bu mübarek günde sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz 2020'nin en güzel bayram mesajlarını sizler için derledik. İşte dualı, resimli Ramazan Bayramı mesajları...

Ramazan Bayramı mesajları: 2020 en güzel, resimli ve anlamlı bayram mesajları

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Mübarek Ramazan Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin. Ramazan Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!

Sana gelen her iyilik Allah'tandır, bütün kötülükler nefsindendir. Mekânın cennet yuvan huzurlu kalbin Allah ile dolu Ramazan Bayramın mübarek olsun.

Hayat nefes aldığımız kadardır, gerçek olan güzellikler yaşandıkça anlaşılır, bu güzel günde birlikte yaşamanın ümidi ile Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, Kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, bayramınız kutlu olsun.

Dünyada ve ahirette hakiki bayramları yapabilmek temennisiyle Ramazan Bayramınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Yüreklerde bir esinti ve barış paylaşımına en sıcak merhabadır bayramlar. Ramazan Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun…

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Ramazan Bayramınız bereketli olsun!

Bu en mutlu günümüzde, güzel ve özel insanlara, hani vazgeçemediklerimize, saygılarımızı, sevgilerimizi, dualarımızı gönderiyoruz. Her gününüz bir bayram olsun...

Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesi dileğimle Ramazan Bayramını kutluyorum...

Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin, öyle içten öyle samimi, gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. İyi bayramlar!

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Bayram diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.

Bayramlar berekettir,umuttur,özlemdir. Yarınlar niyettir ve duaların kabul olsun, sevdiklerin hep seninle olsun Bayramınız Kutlu Olsun.

Bizi yaratan ALLAH a şükürler Olsun, Bütün Müslümanlara Hayırlı Olsun, Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun.

Bayram demek, barış ve kardeşlik demektir. Bayram demek, hatırlama, hatırlanma, heyecan ve huzur demektir. Ramazan Bayramı'nız kutlu olsun.

Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tadlandıran, mutlu, umutlu, bereketli bir bayram dileriz.

Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tadlandıran, mutlu, umutlu, bereketli bir bayram dileriz.

Özlemleri gideren, her türlü dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan bayramlar, sevgi ve hoşgörü duygularını güçlendirerek, sevinç ve mutluluğu yaşadığımız özel günlerdir. Sizin ve ailenizin Ramazan bayramını tebrik ediyorum.

Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir ve duaların kabül olsun , sevdiklerin hep seninle olsun Bayramınız Kutlu Olsun.

Ramazan orucunun önemi nedir?

Müslüman alemi için eşsiz öneme sahip olan Ramazan ayında oruç tutmakla ilgili Peygamberimiz şöyle buyurmaktadır:" Oruçlu için iki sevinç vardır: biri iftar ettiği vakit, diğeri de Allah'a kavuştuğu zamandır." Ayrıca iftar saati edilen duanın Allah katından geri çevrilmeyeceğini ve kabul edileceğini bildirir.

Ramazan ayının önemi nedir?

Ramazan ayının önemi ve fazileti hakkında Peygamber efendimiz: "Ramazan ayının ilk gecesi olunca, cennetin bütün kapıları açılır. Ay boyunca bir tane bile kapı kapatılmaz. Allah Teâla, bir çağırıcının şöyle nida etmesini emreder:' Ey iyilik isteyen! Gel ey kötülükte ileri giden! Kendine dikkat et.' Sonra der ki: ' Yok mu bağışlanmak isteyen, o bağışlanacaktır. Yok mu bir şey isteyen, istediği verilecektir. Yok mu tövbe eden, Tövbesi kabul edilecektir.' Bu davetten yer ağarana kadar devam eder." şeklinde buyurdu.

Ramazan'da bir farzı yerine getirmek, Ramazan dışında yetmiş farzı yerine getirmek gibidir. O ay sabır ayıdır. Sabrın sevabı ise cennettir. Bu ay yardım ayıdır. Bu ay Müslümanın rızkının arttığı bir aydır kim bu ayda bir oruçluya iftar açtırırsa, bir köle azad etme sevabı alır ve günahı bağışlanır. Ayrıca Ramazan ayının başı Rahmet ortası günahlardan bağışlanma ve sonu ise cehennemden azad olma ayıdır.

Ramazan Bayramı anlamı nedir?

Arapça kökenli kelimenin Türkçe karşılığı "iftar bayramı" demektir. Yani Arap ülkelerinde Ramazan Bayramı aslında İftar Bayramı olarak kutlanır. Sebebi ise 30 gün boyunca tutulan oruçlar için son kez iftar yapacak olmalarıdır.Seneler geçtikçe İftar Bayramı, Şükür bayramına dönüştüğü için Türkçe'ye de şükür, "şeker" olarak geçerek ''Şeker Bayramı'' olarak anılmaya başlanmıştır.

 

Anahtar Kelimeler:
Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?

Ankete Katıl

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Parmağın sıkıştığı yüzüğü itfaiye ekipleri çıkarttıÖnceki Haber

Parmağın sıkıştığı yüzüğü itfaiye ekiple...

Bakan Soylu İki Yaka DağlarındaSonraki Haber

Bakan Soylu İki Yaka Dağlarında

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar