Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Hatay Hastanesi
Rıcco Junıors
Diyanet Vakfı
Haas Taş Sanatları

Rektör Karacoşkun basın temsilcileriyle tele konferansta bir araya geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Rektör Karacoşkun basın temsilcileriyle tele konferansta bir araya geldi
Gökçesan
KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MUSTAFA DOĞAN KARACOŞKUN, TÜRKİYE VE DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN PANDEMİ SEBEBİYLE KİLİS’TEKİ ULUSAL VE YEREL BASIN TEMSİLCİLERİ İLE İNTERNET ÜZERİNDEN BİR ARAYA GELDİ.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Kilis’teki ulusal ve yerel basın temsilcileri ile internet üzerinden bir araya geldi.


Rektör Karacoşkun, üniversitenin son bir yıl içerisinde yaptığı çalışmaları sunum şeklinde basın mensuplarıyla paylaştı.


Son dönemde Üniversitenin birçok proje ve ortak çalışmaya imza attığını söyleyen Rektör Karacoşkun, Üniversite olarak şehrin kültür hayatından ekonomisine, sanayisinden tarımsal faaliyetlerine kadar birçok konuda katkı ve destek verdiklerini dile getirdi. Kilis 7 Aralık Üniversitesi olarak pandeminin başladığı ilk günlerde hızlı bir şekilde komisyon oluşturup uzaktan eğitim süreçlerini organize ettiklerini söyleyen Rektör Karacoşkun, Türkiye’de uzaktan eğitime başlayan ilk üniversitelerden biri olduklarını belirtti.


Kilis’in kültürüne ve yazın hayatına sundukları katkılardan da bahseden Rektör Karacoşkun, kültür ve yaşayan insan hazinesi olarak nitelendirilebilecek, kendi alanında önemli deneyimlere sahip kişileri, 7 Aralık Üniversitesi Kilis Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi (KİTAM) ev sahipliğinde kültür meraklılarıyla buluşturduklarını ifade etti. Karacoşkun, ayrıca Kilis’in sosyokültürel hayatını yansıtan çalışmalara da destek verildiğini, bu çalışmaların üniversite tarafından basımının yapılarak kitaplaştırıldığını vurguladı.


Son dönemde yaşanan pandemi sürecinde de üniversite olarak sosyal sorumluluk anlayışıyla dezenfektan üretip, sahada çalışan basın mensupları ile güvenlik güçlerine dağıttıklarını kaydeden Karacoşkun, üniversitenin sağlık bölümlerinin de pandemi sürecinde halkı bilinçlendirme ve kurallara uyum konusunda çeşitli çalışmalar yaptığını kaydetti.


Online toplantı, Rektör Karacoşkun’un basın mensuplarının sorularına verdiği yanıtlar ve karşılıklı bayram tebriklerinin dile getirilmesiyle sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoyun Ramazan Bayramı mesajıÖnceki Haber

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoyun...

Karamanda silah ticaretinden gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildiSonraki Haber

Karamanda silah ticaretinden gözaltına a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar