Reklamı Geç
kurban diyanet
Edem
BEH Yapı Ali Behzadi
Beyza İnşaat
Antikya
Haas Taş Sanatları

Sağlıkta 40 milyar dolar gelir hedefleniyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlıkta 40 milyar dolar gelir hedefleniyor
Gökçesan
GELECEK YIL YAKLAŞIK 1 MİLYON HASTANIN KİŞİSEL BAKIM VE TEDAVİ AMAÇLI TÜRKİYE’YE GELECEĞİNİ BELİRTEN ESTECAPELLİ SAĞLIK TURİZM DİREKTÖRÜ MEHMET HANİFİ KUTLAR, GELİRİ 8 MİLYAR DOLARI AŞAN SAĞLIK TURİZMİNDE 2023 HEDEFİNİN 5 MİLYON YABANCI HASTA VE 40 MİLYAR DOLAR GELİR OLDUĞUNU KAYDETTİ.

Gelecek yıl yaklaşık 1 milyon hastanın kişisel bakım ve tedavi amaçlı Türkiye’ye geleceğini belirten Estecapelli Sağlık Turizm Direktörü Mehmet Hanifi Kutlar, geliri 8 milyar doları aşan sağlık turizminde 2023 hedefinin 5 milyon yabancı hasta ve 40 milyar dolar gelir olduğunu kaydetti.Geçen yıl Türkiye’ye sağlık turizmi için tedavi amaçlı 800 binin üzerinde yabancı hasta geldiği belirtiliyor. Yabancı hastalar başta kişisel bakım ve saç ekimi olmak üzere birçok tedaviden yararlanmak için Türkiye’yi tercih ediyor.


Estecapelli Sağlık Turizm Direktörü Mehmet Hanifi Kutlar, geliri 8 milyar doları aşan sağlık turizminde 2023 hedefinin 5 milyon yabancı hasta ve 40 milyar dolar gelir olduğunu kaydetti. 2010’dan beri kamu ve özel sağlık kuruluşlarına yaklaşık 100 bin yabancı hastanın geldiğini söyleyen Kutlar, şöyle konuştu: "Geçen süre içerisinde yabancı hasta sayısı yaklaşık 10 kat arttı. Bu sayılar hizmet ve tedavi kalitemiz yükselince daha da artacak. 2021’da yaklaşık 1 milyon hastanın kişisel bakım ve tedavi amaçlı Türkiye’ye geleceğini düşünüyoruz."


Türkiye’ye en çok Almanya, İtalya, Fransa, İspanya gibi ülkelerden hasta geldiğini belirten Kutlar, "Klinik olarak 2021 hedefimizi yılda 2 bin bin hasta, 100 milyon dolar sağlık turizmi ihracatı olarak planladık." dedi.Döviz kazandırıyor


Mehmet Hanifi Kutlar, "Sağlık turizmi, personeli, hastane, konaklama, tercüme ve rehberlik hizmetleri, sigorta işlemleri, konaklama, yiyecek-içecek kalemleri gibi birçok unsuru kendi içinde barındıran başlı başına ülkemizin döviz kazandırıcı faaliyetlerin ve ülkemize saygınlık katan işlerin başında geliyor." ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Polis, jandarma ve sağlıkçılar karayollarındaÖnceki Haber

Polis, jandarma ve sağlıkçılar karayolla...

Havalandırmaya düşen yavru güvercin kurtarıldıSonraki Haber

Havalandırmaya düşen yavru güvercin kurt...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
kurban diyanet