Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Ceviz Ticaret
Arslanoğlu
Beyza İnşaat
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

ŞAHİN: VATANDAŞIN ENFLASYONU DÜŞMÜYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ŞAHİN: VATANDAŞIN ENFLASYONU DÜŞMÜYOR
Gökçesan
Eylül ayı enflasyon rakamları hakkında açıklama yapan Kamu Sen İl Başkanı Hayrettin ŞAHİN; %9.26 enflasyon vatandaşın cebiyle hiç örtüşmüyor.

 

ŞAHİN: VATANDAŞIN ENFLASYONU DÜŞMÜYOR

 

Eylül ayı enflasyon rakamları hakkında açıklama yapan Kamu Sen İl Başkanı Hayrettin ŞAHİN; %9.26 enflasyon vatandaşın cebiyle hiç örtüşmüyor.

 

Konuyla ilgili açıklamasında Başkan Şahin, dar ve sabit gelirlinin zorunlu harcama kalemlerinde yaşanan artışa dikkat çekerek şunları söyledi:

“Enflasyonun düştüğü ifade edilmesine rağmen, harcamalardaki fiyat artışı yükselmeye devam etmektedir. Çarşı Pazar fiyatları ile TÜİK tarafından gösterilen fiyatlar çok farklıdır. Dolayısıyla düştüğü iddia edilen enflasyonun vatandaşın cebine yansımadığı görülmektedir. TÜİK adeta vatandaşın aklıyla alay etmektedir. Son bir ay içerisinde vatandaşın bütçesi açık vermeye devam etmekte olup, maaşlar enflasyon karşısında gün be gün erimektedir.

Kış ayları da yaklaşırken, doğalgaza, elektriğe, benzine, köprü otoyol gibi birçok kaleme yapılan zamlar %20-30’un üzerindeyken, temel gıda maddelerine yapılan zamlar %50-60 civarında iken memur ve emeklilere %4’ler 5’ler dolaylarında yapılan zamlar gerçeklerle bağdaşmamakta adalette örtüşmemektedir. Hal böyleyken önümüzde çok önemli gördüğümüz bütçe süreci bulunmaktadır. Piyasaların hareketlenmesi için düşük faizli kredi imkanları sunulmaktadır, ancak bu kredileri dar ve sabit gelirli vatandaşlarımızın memur ve emeklilerimizin kullanma imkanı bulunmaktadır. Zaten gelirleri zorunlu harcamalarının karşılamaya dahi yetmemektedir. İfade edilen ekonomik iyileşmenin toplumun bütün kesimlerine yansıması, piyasa çarklarının dönmesi için memur ve emeklilerimizin maaşlarında bir iyileştirme yapılması zaruri görülmektedir. Hükümetten beklentimiz bu bütçe kanunu çalışmaları esnasında memur ve emeklilere ayrılan payın artırılarak sorunların çözülmesi yönündedir.”

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Suriye sınırına askeri araç sevkiyatıÖnceki Haber

Suriye sınırına askeri araç sevkiyatı

Hatay Sınırına Askeri Araç SevkiyatıSonraki Haber

Hatay Sınırına Askeri Araç Sevkiyatı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar