Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Tunas İnşaat
Rıcco Junıors
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Siirtli öğrencilerden 10 Kasıma özel sergi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Siirtli öğrencilerden 10 Kasıma özel sergi
Gökçesan
Siirt Selami Değer Anadolu Lisesi öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü sebebiyle hazırladıkları özel illüstrasyon çalışmalarını sergiledi.

Öğrencilerin kendi elleriyle hazırladıkları birbirinden güzel eserler okulun giriş bölümünde sergilendi. Öğrencilerin Atatürk’e olan sevgilerini kağıda dökerek hazırladıkları illüstrasyon çalışmalarının gurur verici olduğunu belirten okulun resim öğretmeni Gülşan Saytekin, öğrencilerin hazırladıkları resim çalışmalarının devam edeceğini dile getirdi. Saytekin, "Dersimizin amacı öğrencilerimize farklı bakış açılarını genişletebilmek, özellikle sanata karşı bir ön yargı olsa da bunu öğrencilere farkındalık oluşturarak Atatürk konulu bir sergi açtık. Burada genelde guaş boya çalışması Atatürk’ün sözleri ile ilgili silüet resimleri yaptık. Öğrencilerimiz bunu yaparken büyük bir zevk aldılar. Sergi sonunda bakıldığında yeteneklerinin farkına vardılar. Bazı öğrencilerimizden ben bu kadar yetenekli miydim sorularını aldık. Bunu da sergi ile göstererek amacımıza ulaşmış olduk. Atatürk’e sevgimizi saygımızı bu şekilde ifade edebildik öğrencilerimiz de sergi sonunda mutlu oldular, bizler için de çok güzel bir anı oldu” dedi.
11. sınıf öğrencilerinden Berçem Kapazan ise, "Bu çalışmayı yaparken Atartürk’ün özdeyişlerini, İstiklal Marşı’nı ve gençliğe hitabeyi siluetle bütünleştirmeye çalıştık. Böyle yaparak geçmişle ilgili bilgi sahibi olduk. Kendimizi çok iyi hissettik" diye konuştu.
Bu tür etkinliklerin kendilerini mutlu ettiğini belirten Ömer Can Saraçoğlu adlı öğrenci ise, "Bu resmi yaparken Atatürk’ün sözlerini özdeyişlerini silüete getirdik. Bunları biz pilot kalemlerle yaptık. Pilot kalemle yaptık ki silinmesin derler ya söz uçar yazı kalır diye ondan dolayı biz bunları tükenmez kalemle yaptık. Çalışmamız, Atatürk’ün sözleri ve özdeyişlerinden oluşuyor" şeklinde konuştu.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kuyucakta 10 Kasım Atatürkü Anma Günü törenleriÖnceki Haber

Kuyucakta 10 Kasım Atatürkü Anma Günü tö...

Samsunda 14 bin 420 kişi üzerinde arama yapıldıSonraki Haber

Samsunda 14 bin 420 kişi üzerinde arama...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar