Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Ceviz Ticaret
MEK Spor
BEH Yapı Ali Behzadi
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

“ULAKBEL” ile Melikgazi Belediyesi tek tuş uzağınızda

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“ULAKBEL” ile Melikgazi Belediyesi tek tuş uzağınızda
Haas Taş Sanatları
TEKNOLOJİK ALTYAPISI İLE TÜRKİYE'NİN EN ÖNDE GELEN BELEDİYELERİNDEN BİRİSİ OLAN MELİKGAZİ BELEDİYESİ, "ULAKBEL" İSMİNİ VERDİĞİ YENİ BİR YAZILIM GELİŞTİRDİ.

Teknolojik altyapısı ile Türkiye’nin en önde gelen belediyelerinden birisi olan Melikgazi Belediyesi, "ULAKBEL" ismini verdiği yeni bir yazılım geliştirdi.


Bugünün ihtiyaçlarına göre geliştirilerek vatandaşların günlük yaşam içerisinde hizmet alabilecekleri birçok yeniliğe sahip yazılım üzerinden birçok hizmet vatandaşla buluşuyor.


“Vatandaşlarımızın teknolojiden faydalanmasını sağlamak ve işlem aşamalarını kolaylaştırmak amacıyla yeni projeler geliştiriyoruz” diyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Yeni bir yazılımla Melikgazi ilçemize hizmet etmeye başlamış durumdayız. ULAKBEL ismini verdiğimiz yazılım sayesinde vatandaşlarımız şikâyetlerini hem WhatsApp hem de sosyal medya üzerinden bize iletiyor. Vatandaşlar tüm taleplerini tek merkezden cep telefonlarını doğrulayarak takip edebiliyor. Aynı zamanda iletişim merkezimizi arayarak farklı ortamlarda taleplerini dile getiriyorlar. Bu yazılım sayesinde tek tuş ile tüm başvuruları listeleme imkânı var. Gece saat 24:00’de olsa vatandaşlarımıza geri dönüş yapıyoruz. Pandemi sürecinde Akıllı Santral Çözümü ile 8 bin çağrı otomatik yanıtlanarak vatandaşlarımızı bekletmeden cevaplarını verdik. Ayrıca mobil uygulama sayesinde birimler talepleri sahada alıyor ve çözüme kavuşturuyor. Her adımda bildirim üreterek personeli uyarıyor ve işlerin hızlı ilerlemesini sağlıyoruz. Her sürece ayrı iş akışı tanımlayabiliyoruz” dedi.


Vatandaşlardan gelen ve kurum içerisindeki işe dönüştürülen tüm kaynakları bir arada toplamayı amaç edindiklerini söyleyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “ULAKBEL’e 6 ayda 82 bin başvuru yapıldı. 24 bin 77 WhatsApp talebi, 29 bin 500 de telefon talebi geldi. Son 1 ayda gelen talepler yüzde 75 memnuniyet oranına ulaştı. Tüm taleplerin yüzde 93’ü sonuçlandırıldı” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
(Özel) Geri vitese taktı, toprak alana uçtuÖnceki Haber

(Özel) Geri vitese taktı, toprak alana u...

Bursada restoran çalışanları ile müşteriler arası kavga: 1 ölü, 2 yaralıSonraki Haber

Bursada restoran çalışanları ile müşteri...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar