Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Merkez Market İÇ
Hamzaefendi Baklava İç

Usta kalemler genç yeteneklerle bir araya geliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Usta kalemler genç yeteneklerle bir araya geliyor
Beyza Piliç
Mamak Belediyesi, yeni yazarlar kazandırmak amacıyla düzenlediği Yazarlık Okulu projesi kapsamında usta kalemlerle genç yetenekleri bir araya getiriyor.
Özkan Spor

Mamak Belediyesi Musıkî Muallim Mektebi’nde her hafta cumartesi günleri iki saat boyunca gerçekleşen eğitimlerde genç kuşaklar, Türkçe düşünme ve düşündüklerini güzel yazabilme becerileri geliştirebilme fırsatı yakalıyor. İki kur üzerinden gerçekleşen eğitimlerde metin okumaları ve çözümlemelerine, hikâye, roman, şiir, deneme, inceleme-eleştiri, makale ve fıkra yazımının inceliklerine yer veriliyor.
Yazarlık Okulu ile genç yeteneklerin Türkçe düşünme ve düşündüklerini güzel yazabilme becerileri geliştire bilmelerini amaçladıklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Alınan eğitimlerle geleceğin yeteneklerinin Mamak’tan çıkmasını istiyoruz. Bunun içinde vatandaşlarımızın kültürel ve sosyal gelişimleri için projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi. Başkan Köse, tüm gençleri Yazarlık Okulu projesine katılarak kendilerini geliştirmeye davet etti.
Londra Köprüsü kurbanlarının kimlikleri belli olduÖnceki Haber

Londra Köprüsü kurbanlarının kimlikleri...

Başkan Aksundan 3 Aralık Engelliler Günü mesajıSonraki Haber

Başkan Aksundan 3 Aralık Engelliler Günü...

Gönül Kahvesi

Yorum Yazın

Güneyler

Başka haber bulunmuyor!