Reklamı Geç
Vadi
Altıneller Vestel
Görsem Anaokulu
Teras Acua Otel
Efsane Midye
Haas Taş Sanatları

YAPILAMAZ Denilen Tedavi Başarıyla Gerçekleşti 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YAPILAMAZ Denilen Tedavi Başarıyla Gerçekleşti 
Haas Taş Sanatları

 

“Yapılamaz” denilen tedavi başarıyla gerçekleşti 

Hatay Devlet Hastanesinde ilkler başarılı bir şekilde gerçekleştirilmeye devam ediyor. Navigasyon yardımıyla beyin tümörü ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Son yıllarda sağlık teknolojisi alanındaki gelişmeler, pek çok "Yapılamaz" denilen ameliyatı güvenle yapılabilir hale getirdi.

 

 

Bunlardan biri de Nöronavigasyon denilen sistemin beyin ameliyatlarında kullanılması oldu. Bu sistem sayesinde derin yerleşimli, hayati fonksiyonları yöneten beyin bölgelerine daha güvenli bir şekilde ulaşmak mümkün hale geliyor.

Hatay Devlet Hastanesinde geçen hafta bu sistem kullanılarak yapılan bir ameliyat, 8 yaşındaki bir hastaya umut oldu. Dr. Murat Kocaoğlu ve Dr. Alaeddin Kerimoğlu baş ağrısı nedeniyle dış merkezde MRG (Manyetik Rezonans Görüntüleme) çekilip beyin tümörü tanısı konulan çocuk hastayı poliklinikte değerlendirdikten sonra Nöronavigasyon sistemi kullanarak bu ameliyatı yapabileceklerini hasta yakınına bildirdiler.

 

 

Başarılı geçen ameliyat sonrası ciddi bir problemi olmayan hasta erken dönemde taburcu edildi.


HATAY BÖLGE HASTANESİ 8 YAŞINDAKİ HASTAYA UMUT IŞIĞI OLDU


Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Doktorları, "Hastamız 8 yaşında bir kız çocuğu, tümörü 3. Ventrikül dediğimiz beyin boşluğunun arkasında talamus ve beyin sapı gibi hayati fonksiyon merkezlerinin arasında idi.

 

 

Bu bölgelerin ameliyatları daha önce hastanemizde yapılamıyordu, hastalar İstanbul, Ankara gibi büyük merkezlere sevk ediliyordu, ancak teknolojik gelişmelerle birlikte bu ameliyatları hastanemizde güvenle yapabilmekteyiz.

Bu noktada bizim teşebbüslerimizden ziyade bölge halkına bu hizmetlerin sunulmasında en büyük destekçimiz olan hastane yönetimine Başhekimimiz Dr Mahmut Bayrakçıoğlu'na katkıları için teşekkür ederiz" şeklinde konuştular.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tazeaslan Geçmiş Olsun SivassporÖnceki Haber

Tazeaslan Geçmiş Olsun Sivasspor

Osmaneli sporda kamp merkezi oluyorSonraki Haber

Osmaneli sporda kamp merkezi oluyor

Yorum Yazın

Vadi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar