Reklamı Geç
Tosthane
Abdullah Diril Eylül Ticaret
Komagene
Musullu Ticret
Lufian
Haas Taş Sanatları

Yayman’ın fendi devleri yendi 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gökçesan
Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay milletvekili Hüseyin Yayman, “4 Kasım’da ilk defa facebook’un temsilcisi Türkiye’ye gelecek ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sunum yapacak” dedi.

 

Yayman’ın fendi devleri yendi 


Facebook TBMM’de sunum yapacak 


Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay milletvekili Hüseyin Yayman, “4 Kasım’da ilk defa facebook’un temsilcisi Türkiye’ye gelecek ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sunum yapacak” dedi.

 

Yayman’ın fendi devleri yendi 


Yayman, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Yayman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlayarak konuşmasına başladı. Yayman, Dijital Mecralar Komisyonu’nun geçen hafta müjde verdiğini açıklayarak, “4 Kasım’da ilk defa facebook’un temsilcisi Türkiye’ye gelecek ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sunum yapacak. Sırada twitter’ın temsilcisini çağıracağız” diye konuştu.


BAĞIMSIZLIĞIMIZA KARŞI OLAN BU HAREKETİ KINIYORUZ 


Yayman şöyle devam etti: “Sosyal ağların Türkiye’de temsilcilik açmalarını çok önemli, değerli buluyoruz.

Bunu Türkiye Cumhuriyeti’nin bir kazanımı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çok çok önemli bir adımı olarak görüyoruz. ‘Evet ama yetmez’ diyoruz. Temsilciliklerin kağıt üstünde kalması, burada temsilcilerin fiziken olmamaları, personelinin olmaması çok ciddi bir problem haline gelmiştir. Türkiye yalan haber üretiminde birinci sıradadır.” 10 büyükelçinin Türkiye’deki devam eden bir davaya ilişkin yaptıkları açıklamaya değinen Yayman, açıklamayı doğru bulmadığını ifade etti. Yayman, “Türkiye Cumhuriyeti devleti bir manda ve himaye devleti değildir.

Biz bu uygulamaları Osmanlı İmparatorluğu döneminde görmüştük. Bir taraftan Berlin Büyükelçisi sultana karşı bir diktede bulunurdu, diğer taraftan Moskova Büyükelçisi, bir tarafta Londra Büyükelçisi devletimizi yıkmak için her türlü çabanın içinde bulunuyorlardı. Türkiye Cumhuriyeti’nin tam bağımsızlığına bizim yargı sistemimize karşı yapılan her türlü dikte edici yaklaşımı kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızın ‘person non grata’ ilan etmesi ile beraber muhalefet sözcülerinin sözlerini de tarihte, milletimiz de kaydetti.

Sanki Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşı yada muhalefet partisi değil de, başka bir ülkenin muhalefet partisi gibi davranmalarını milletimizin takdirine havale ediyorum. Cumhurbaşkanımızın haklı, yerinde çıkışıyla beraber Büyükelçiler yapması gerekeni yapmıştır. ”


Yayman, Büyükelçilerin geri adım atmasıyla ilgili büyükelçileri takdir ederek, milletin muhalefet partilerini ‘person non grata’ ilan edeceğini ifade etti.

 

Günün Önemli Manşetleri
Anahtar Kelimeler:
Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?

Ankete Katıl

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hadim Kaymakamı mezun olduğu üniversitede konferans verdiÖnceki Haber

Hadim Kaymakamı mezun olduğu üniversited...

ERU Spor Bilimleri Fakültesinden Develide ‘Spor yap zinde kal etkinliğiSonraki Haber

ERU Spor Bilimleri Fakültesinden Develid...

Yorum Yazın

Samet İnşaat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol