Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Rıcco Junıors
Hatay Alo Böcek
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

YAZMAK BENİM İÇİN BİR TUTKU!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YAZMAK BENİM İÇİN BİR TUTKU!
Gökçesan

 

YAZMAK BENİM İÇİN BİR TUTKU!


İskenderun 1. Kitap Günleri Fuarına katılan Yazar Seval Kirmit Yazar, dün gerçekleştirdiği söyleşide okuyucularıyla bir araya geldi.

 


Öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği söyleşide, ilk kitabı olan Yaşam Parodisi’ni 2017 yılında yazdığını ve çok ilgi gördüğünü hatırlatan Yazar, bir sene sonra ikinci kitabı olan ‘Zaman Kimseyi Beklemez’in de okuyucularla buluştuğunu kaydetti.

Yazar, bugüne kadar farklı illerde pek çok kitap fuarına katıldığını, İskenderun’da bugüne kadar kitap fuarı yapılmamasının eksikliğini hissettiğini ifade ederken, böyle geniş kapsamlı bir kitap fuarını düzenledikleri için İskenderun Belediyesi’ne teşekkür etti.

 


Dört gündür açık olan kitap fuarına yoğun ilgi olduğunu da sözlerine ekleyen Yazar, İskenderunlulara da gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür etti.

‘OKUMAK VE YAZMAKTAN ASLA VAZGEÇMEM’


Yazmanın kendisi için bir tutku olduğunu belirten Yazar, okumak ve yazmaktan vazgeçmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

 


Okuyan annenin çocukları için doğru bir rol model olacağını da sözlerine ekleyen Yazar; “Anne babadan daha etkilidir çocukları üzerinde. Bizler anneler olarak çocuklarımız için rol model olmalıyız. Çocuklarına ‘oku’ deyip de televizyon karşısına geçen, eline telefonu alan anne modeli çocukları için doğru bir model olmayacaktır. Okuyan, kitaplığı, kitapları olan annelerin çocukları daha başarılı olacaktır ki bu zaten istatistiklerle de doğrulanmıştır. Çocukların başarısı annenin eğitimine bağlı. Ben annelere her zaman şunu söylüyorum; Öğrenin ki hayata katkınız olsun, öğretin ki hayat sizden faydalansın” şeklinde konuştu.

Eğitim sistemindeki çarpıklıklara da değinen Yazar; “Şu anda aramızda 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri var. Hepsi de pırıl pırıl. Gelecek nesillerimizin iyi eğitim almaları çok önemli. Eğitim sistemimizin ezberden kurtulup, teori yerine pratiğe dayalı hale getirilmesi gerekir” dedi.

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KAMUOYU LAF DEĞİL, İCRAAT İSTİYORÖnceki Haber

KAMUOYU LAF DEĞİL, İCRAAT İSTİYOR

BELEN ATATÜRK PARKI YENİLENİYORSonraki Haber

BELEN ATATÜRK PARKI YENİLENİYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar