OVALI EMİSYON SOL
Ovalı hasar destek dikey sağ

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde

  CHP Antakya İlçe Başkanı Gökay Gökdemir; Ulu Önderimizi Saygı Minnet ve Özlemle Anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve çağdaş Türkiye'nin mimarı olan Atatürk’ün ölümünün 80. Yılı dolayısı ile CHP Antakya İlçe Başkanı Gökay Gökdemir bir mesaj yayımladı.

  CHP Antakya İlçe Başkanı Gökay Gökdemir; Ulu Önderimizi Saygı Minnet ve Özlemle Anıyoruz.
  • 09 Kasım 2018, Cuma 15:04

                                                         CHP Antakya İlçe Başkanlığı olarak;

     Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı; görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslar arası ilişkilerde güvenirlik, barış ve insan severlik değerleri ile de evrensel bir kişidir.
 
     Atatürk'ün vefatının hemen ardından dünya liderleri tarafından yapılan bütün açıklamaların ortak noktası, O'nun dünya üzerinde yetişmiş çok nadir bir dahi oluşu, büyük devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları olmuştur.


      Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri yanında büyük bir komutandır aynı zamanda. Türk Kurtuluş savaşına yön vermiş, milleti ile birlikte "Ya istiklal ya ölüm!" parolası ile hareket ederek,  Büyük Zafer’in kazanılmasına neden olmuş büyük bir liderdir.


       Bağımsızlık Savaşı’ nın kazanılmasının ardından, tarihimizin en büyük aydınlanma ve çağdaşlaşma hareketini başlatan Atatürk; askeri zaferini, kurduğu Cumhuriyet ve yaşama geçirdiği devrimlerle taçlandırılmıştır.


        Büyük Önder Atatürk, Kurtuluş Savaşı sonrası elde edilen başarının yeterli olmadığını düşünerek, yapılması çok zor olan birçok devrimler gerçekleştirmiştir. O'nun Türk milletine en büyük armağanı Türkiye Cumhuriyeti' ni kurmak olmuştur. Gerçekleştirdiği devrimler ile Türk Milleti’ne çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti' nin dünya ülkeleri arasında saygın bir hale gelmesini sağlamıştır.

  Atatürk, yalnız bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir devrimci ve düşünce adamıdır.
 
       Yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık yutan Yüce Önder, yüzyıla değil bin yıla damgasını vurmuştur. Yüzlerce yılda bile başarılması zor olan eylemleri kısacık yaşamına sığdırmıştır.
 
      Atatürk Cumhuriyet ile devletin ve toplumun geleceğinden kendini sorumlu tutma bilincine erişmiş, akılcı ve yaratıcı düşünen, gerçekçi bilgiler ışığında ileriye bakabilen özgür bireylerin oluşturduğu çağdaş bir toplum yaratmıştır.
 
      Atatürk Kurtuluş Savaşında tüm halkı aynı ülkü etrafında toplayarak, ulusal birliğin sağlanmasında; yurttaşlar arasında ırk, din, mezhep, sınıf ve cinsiyet ayrımı yapılmamasını sağlamıştır. Bu temel felsefeyi özümseyen Yüce Önder, bireyin üzerindeki baskılardan kurtarılarak özgür olmasını ve yaratıcı gücünü ülke ve insanlık yararına kullanmasını sağlayacak yapısal dönüşümü gerçekleştirmiştir.
 
      Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan bu büyük insan;    "Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar" demek suretiyle, kurduğu cumhuriyete sahip olunmasını ve çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılmasını arzu ve temenni etmiştir.
 
      Bizler CHP Antakya İlçe Başkanlığı olarak; her 10 Kasım'ın üzerimizde oluşturduğu kaçınılmaz hüzne rağmen, anlam ve önemi bakımından büyük bir gün olduğunu artık daha iyi anlıyoruz.
 Atatürk'ün izinde yürüyen ve ulaştığı çizgiyi daha ileriye götürebilecek bir kuvvetin varlığını damarlarında hisseden Türk gençliği olarak, O’ nun izinde yürümeye ant içtik! 
       Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 80. yılında, yalnızca Türk Ulusu değil dünya ulusları tarafından da sevgi ve saygı gören Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ’ü bir kez daha sevgi ve saygı ve rahmetle anıyoruz.

 


 
                                               

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık