OVALI siğorta Sol
OVALI siğorta Sağ

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde

ŞENKÖY’DE BİLİMSEL PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği tarafından ve MKÜ Ziraat Fakültesi katkıları ile Yayladağı İlçesi’ne bağlı Şenköy Mahallesi’nde Keçi Yetiştiricilerine yönelik “Yayladağı Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü Ürünleri” konulu bilimsel bir panel gerçekleştirildi.

ŞENKÖY’DE BİLİMSEL PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • 06 Aralık 2018, Perşembe 13:11

Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği tarafından ve MKÜ Ziraat Fakültesi katkıları ile Yayladağı İlçesi’ne bağlı Şenköy Mahallesi’nde Keçi Yetiştiricilerine yönelik “Yayladağı Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü Ürünleri” konulu bilimsel bir panel gerçekleştirildi.

Yayladağı Kaymakamlığı ile Yayladağı Belediyesi himayelerinde, Hatay Gönüllüler Konseyi Derneği organizatörlüğünde ve MKÜ Ziraat Fakültesi katkılarıyla Yayladağı İlçesi’ne bağlı Şenköy’de önceki gün “Yayladağı Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü Ürünleri” konulu bilimsel bir panel gerçekleştirildi. Şenköy Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen panele Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Yayladağı Belediye Meclis Üyeleri, MKÜ Ziraat Fakültesi’nde görev yapan bilim adamları, Yayladağı İlçesi’ne bağlı mahalle muhtarları, çiftçiler ve Şenköylüler katılım gösterdi.

DÖNMEZER: ŞENKÖY ÖNEMLİ BİR MERKEZDİR

Şenköy’de gerçekleştirilen “Yayladağı Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü Ürünleri” konulu bilimsel panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği Başkanı Tahir Dönmezer yaptığı konuşmada, “Tarım ve Hayvancılık sektörüne yönelik gerçekleştirdiğimiz panelin Şenköyü’nde yapılması bizim için çok büyük önem taşıyordu. Bu vesileyle Şenköy, Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü ürünleri konusunda önemli bir merkezdir. Bu faaliyetlerimizi dernek olarak Yayladağı bölgesinde sürdürmek istiyoruz. Kaymakamlık, Belediye, Resmi Kurumlar başta olmak üzere STK’larla birlikte her zaman işbirliği içerisinde olacağız. Katılımınızdan ve desteklerden dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

BAHADIRLI: ÇİFTÇİLERİZE DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Açılış konuşmasının ardından panele katılım gösteren Antakya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Veliş Bahadırlı yaptığı kısa konuşmada, “Tarım politikalarını geliştirmek için dün olduğu gibi, bugünden sonra da çiftçilerimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği üyelerine yaptığı bu önemli çalışmadan dolayı ve panele katılım gösteren bilim adamlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

KALKAN: ŞENKÖY HER ALANDA ÖNCÜ BİR MAHALLEMİZ

Panelin Şenköy’de yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan yaptığı kısa konuşmada, “Şenköy, coğrafyamız için çok önemli bir mahallemizdir. Her alanda olduğu gibi bilimsel alanda da öncülük yapmaya devam ediyor. Yayladağı Belediyesi olarak bu tür çalışmaların her zaman yanında olacağız ve desteklemeye devam edeceğiz. Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği tarafından gerçekleştirilen panelde emeği geçen bilim adamlarımıza ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

YÜCE: ÇİFTÇİLERİMİZE YÖNELİK ÇALIŞAMALRI DESTEKLİYORUZ

Panelde son olarak konuşan Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce ise yaptığı konuşmada, “Yayladağı İlçemizde bu tür tarımsal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Devletimizin bu konularda verdiği teşvik ve destekler var. Genel anlamda çiftçilerimize yönelik böylesine yapılan bilimsel çalışmaları her zaman destekliyoruz. Yayladağı Kaymakamlığı olarak tüm kurumlarımız çiftçilerimizin ve hayvancılıkla

uğraşan köylülerimizin yanındayız. Panelin Şenköy’de bir başlangıç olarak gerçekleştirilmesi önemli bir adımdır. Ümit ediyorum ki bu panel Yayladağı İlçesi’nin diğer tüm mahallelerinde de gerçekleştirilir. Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği tarafından gerçekleştirilen panelde emeği geçenlere teşekkür ediyor, panelin bilim adamlarımıza, çiftçilerimize, köylülerimize ve katılımcılarımıza başarılar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

KONUŞMACILAR KATILIMCILARI BİLGİLENDİRDİLER

MKÜ Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Osman Biçer’in moderatörlüğünü yaptığı Yayladağı Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü Ürünleri paneline konuşmacı olarak katılan MKÜ Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nden Prof. Dr. Mahmut Keskin ‘Yayladağı’nda Keçi Yetiştiriciliğinin Durumu ve Geleceği’ , Prof. Dr. Şerafettin Kaya ‘Keçilerde Besleme Uygulamaları’ , Doç. Dr. Sabri Gül ‘Ziraat Fakültesi’nin Yayladağı’nda Keçicilik Çalışmaları’, MKÜ Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Yahya Kemal Avşar ‘Keçi Sütü Ürünleri ve Coğrafi İşaretleme’, MKÜ Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nden Öğretim Üyesi Dr. Oğuz Parlakay ‘Keçi Sütü Ürünlerinde Pazarlama Önerileri’, TKDK Hatay İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy ise ‘Tarımsal Destekler’ konuşlarında katılımcılara bilgi verdiler.

KATILIM BELGELERİ VERİLDİ

Yaklaşık 2 saat süren panelin ardından panele konuşmacı olarak katılım gösteren MKÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyelerine ve TKDK Hatay İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy’a Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği tarafından katılım belgeleri verildi. Katılım belgelerinin verilmesinin ardından katılımcılara yönelik Şenköy Turu gerçekleştirilmesiyle panel sona erdi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık