Reklamı Geç
Sonay İnşaat
Zeno Mobilya
Yükseliş Koleji
Recep AYDÖNER

Recep AYDÖNER

Mail: [email protected]

AMERİKAYA AYIP OLMASIN

AMERİKAYA AYIP OLMASIN

Güne HDP’li büyükşehir belediye başkanlarına yapılan operasyon haberiyle uyandık. Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye başkanları terör örgütüne yardım ve yataklık etmeleri nedeniyle görevden el çektirilmişler, yerlerine il valilerimiz kayyum olarak atanmıştı. İstanbul’u sel alırken kendisine ulaşılamayan İmamoğlu, uzun yıllarını dağlarda PKK kucağında geçirmiş CHP İl Başkanı ve merkez yöneticileri anında twitler atarak bu olayın ileri demokrasi ile bağdaşmadığından dem vurdular. Oysa seçilmiş bir hükümeti alaşağı etmeye kalkışanlara aynı alçaklar alkış tutmuşlardı. Onlar hadi neyse de, bizim coğrafyadan olduğunu düşündüğümüz bazı zevatın da aynı bağlamda açıklamalar yapması ABD güdümündeki herkesin hep bir ağızdan yaygaraya başladığını gösteriyor.

Evet biz şaşırmadık, perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Daha seçimin yapıldığı günlerde terörden ceza alıp, ileri yaşı nedeniyle cezaevinden tahliye edilmiş birinin elbette çıkar çıkmaz aynı meşguliyetine döneceği biliniyordu. Bu tarz kişilerin aslen aday yapılmasının önünde yasal bir engel olması gerekiyordu. Hem terörden hükümlü hem şehremin olacaksın! Nerede bu yoğurdun bolluğu? Sonra ABD ile adı konulmamış bir savaş halindeyiz. Adamlar binlerce kilometre öteden gelip burnumuzun ucunda 40 yıldır temizlemeye uğraştığımız terör artıklarına binlerce tır silah taşıyacak, biz ise devletimizin imkanlarını onların ayaklarına serecek adamlara hoşgörü göstereceğiz. Aslen diplomatik geziyle ülkemizde bulunanların bile bu yönde eleştiri yöneltmesi halinde Abdulhamit Hanın yaptığı gibi sert bir Osmanlı tokadıyla susturmalıyız. Eskiler Batının hoşuna gitmeyecek bir durum olduğunda biraz hiciv, biraz eleştiri makamında “Amerika’ya ayıp olmasın” derdi. Varsın yaptığımız hiçbir şey adamların hoşuna gitmesin. Bu coğrafyada efendinin kim olduğunu göstermenin zamanı çoktan geçti.

CHP ve yandaşları artık her yere, her kuruma ülkemizi şikâyet etmekten geri durmayacaktır. Ülke olarak taraf olup altına imza koyduğumuz birçok anlaşmadan çekilmemiz gerekiyorsa bu yapılmalıdır. Batı bizlere verdiği hangi sözü tuttu ki, bizim sözümüzde durmamızı beklesin. İçimizde bizi tökezletecek tüm kişi ve kurumlar anında yok edilmelidir. Aksi takdirde biz dışarıda düşmanla nasıl savaşacak, onlara nasıl galip geleceğiz? Bunun için ise milli kaynaklarımız en güzel şekilde kullanılmalı, milli bir seferberlik ilan edilerek milletimize gizli-açık her durum anlatılıp destek istenmelidir. Erbakan istifa etmek yerine aşağıda tüm kameralar önünde bunu yapıp, önüne kararnameler uzatanların değil, onların görevden el çektirildiğine dair açıklama yapsaydı o darbeciler attan düşmüş gibi olurdu. Ama yapamadı, kahraman olma fırsatını kaçırdı. Şimdi bu iş ABD’ye karşı yapılmalıdır.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Yorum Yazın