Reklamı Geç
Sonay İnşaat
Zeno Mobilya
Yılmaz Tuhafiye
Recep AYDÖNER

Recep AYDÖNER

Mail: [email protected]

BÜYÜK HAZIMSIZLIK

 

BÜYÜK HAZIMSIZLIK

Son otuz yıldır Kemalist azınlıkta büyük bir hazımsızlık, dindar insanlara karşı izahı mümkün olmayan birikmiş bir kin, öfke mevcut.

Çarşıda, pazarda, herhangi bir toplantıda sebepsiz islâmî kıyafetli kardeşlerimize fiziksel saldırılar, sözlü aşağılamalar, hakaretler içlerinde nasıl bir kin taşıdıklarının en basit emareleridir. Bu tip bir saldırı kardeşlerimizce adli şikayete konu edildiğinde bahse konu kişi veya kişiler tutuklansa dahi savcılar bunları yarım saat içerisinde serbest bıraktıkları için geridekiler de bundan cesaret alıp bu hadsizliklerine devam ediyorlar. Savcı ya da hakimler içerisinde dindar, bu milletin hislerini anlayabilecek çok az sayıda kişi vardır. Doksanlı yıllarda Seyfi Oktay ve Mehmet Moğultay’ın yargıya doldurduğu militanlar, FETÖ mensuplarıyla çok yakın işbirliği içerisinde birbirlerini idare ettiler. FETÖ’cüler kendilerinden görmediklerini de son kararnamelerde çeşitli hilelerle isimlerini kirletip sistemden atılmasını sağladı.

Bir gün bakıyorsunuz Marmaray’da, bu gün caddede, öbür gün başka bir yerde inananlar üzerine bu hücumvari saldırılar aslında İstanbul’da Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Melih Gökçek’in büyükşehir belediyelerini kazanmasıyla görünür hale geldi. Alan kaybettiğini düşünen aşırı laikler(!) tamamen şirazeden çıkarak saldırganlaşmaya, şirretleşmeye, sokaklara hâkim olma sancısıyla çirkefleşmeye başladı. Yaptıkları aşırılıkların herhangi bir cezaya uğramayacağı güvencesi pisliklerini daha rahat işlemelerine sebep olmaktadır. Şimdi bu tip rezillikleri irtikap edenler yargıdan salıverildiği takdirde sosyal medya eliyle hedef gösterilip sokaklarda görüldüğü an misliyle cezalandırılması çağrısı yapsam hemen yarın bir savcı “Halkı din, dil, ırk, görüş, mezhep…. ayrımı ve düşmanlığa sevk” tarzı olur olmaz her konuya mesnet yaptıkları kanundan bana dava açmaya kalkacaktır.

Hâkim ve savcılar gemi azıya almış azgın azınlığa bu tür saldırılara kovuşturmayı ve en üst limitten cezaları hiç bekletmeksizin vermelidir. Geç kalmış adalet mazluma zulümdür. Aksi takdirde gizliden başlayacak bir iç savaş yarın memleketimizi ateş yerine çevirebilecektir. İnsanların gruplar halinde gezip kendi düşüncesinden olmayanlara saldırı için sipere yatacağı şehirler huzurdan, mutluluktan, refahtan bahsedilen yerler olmaktan çıkar. FETÖ yapılanması artıkları ya da farklı saiklerle bu tür saldırganlara ceza vermekten kaçınan yargı mensupları acilen temizlenmelidir. O haşhaşiler özellikle sokakları terörize etme maksatlı yıllarca adaleti ayaklar altına almıştır. Mümin bir delikten iki kez sokulmaz. Hükümetin bu rezilliğe acilen çözüm üretmesini bekliyoruz.

 

Yorum Yazın