Reklamı Geç
tek okulları
Görsem Anaokulu
Muhtarın Yeri
Samandağ Hastanesi
Abdulkadir Uçar

Abdulkadir Uçar

Mail: kdrucar03@hotmail.com

CATALİNA'DAN CALİFORNİA'YA

 

CATALİNA'DAN CALİFORNİA'YA


   Çevremizde başarı öykülerine imzalarını atan bir çok tanıdığımız vardır.

Ya da yazılı  basından; iş dünyasında, tıp dünyasında, siyaset alanında, sporda, eğitim alanında başarılı İnsanların öykülerini okumuş, onların kariyer yolculuklarında, basamak basamak neler yaşayıp, nasıl zorluklara katlandıkları, nasıl çabaladıklarına dair süreçler bize de moral ve motivasyon sağlamış, bizlere de başarıya ulaşmak yolunda örnek, model teşkil etmiştir.


  Ben de bu başarı öykülerinden birindeki başarıyı anahtarıyla birlikte sizlere sunmak istiyorum.

Florance Chadwick...


Bu isim birçoğumuz için aşina olduğumuz bir isim olabilir.

Bazı okurlarımız için de henüz yeni işittiği bir isim. Bayan Chadwick 1918 doğumlu ABD'li bir yüzücü. Küçük yaşlarda yüzmeye başlayan bu bayan, hem Fransa-İngiltere hem de İngiltere-Fransa yönünde iki kere Manş Denizi'ni yüzerek geçme başarısı göstermiştir. Fakat bayan Chadwick'in bir başka hedefi vardı.

Catalina Adası'ndan California'ya yüzerek geçmek. İki kıyı arasındaki uzaklık 21 mil. 1952 Temmuz'unda Chadwick denize indirildi. Yılın en sıcak günleri olmasına rağmen su buz gibi soğuktu. Üstelik köpekbalığı tehlikesi de cabası. Chadwick kendine eşlik eden teknelerle yarışır gibi yüzüyordu. Her üç milde durumu soruluyordu. "İyiyim, devam" cevabını alanlar takibe devam ediyordu. Okyanusun üstünde müthiş bir sis tabakası vardı. Göz gözü görmüyordu. Chadwick adeta yüzdü yüzdü kuyruğuna geldi. Çok iyi giden bu denemede artık sona gelinmişti.

California sahile yarım mil kalasıya bayan yüzücü "beni çıkarın"diye bağırdı. Takip edenler "Ne oldu, iyi gidiyorsun" dedilerse de çıkmakta ısrar eden Chadwick denizden çıkarıldı. Neden bıraktın diye üzülerek soran antrenörlerine, çok manidar bir cümle ile cevap vermişti. Bu cevap başarının anahtarı hükmündeydi. 


"HEDEFİMİ GÖREBİLSEYDİM BAŞARABİLİRDİM."


   Bu günden tam iki ay sonra Chadwick yeni bir deneme gercekleştirdi.

Bu kez California'ya varmayı başarmıştı. Çünkü hedefi olan California sahillerini görüyordu.

Saygıdeğer anne-babaların, öğretmenlerin, öğrencilerimize hedef tesbiti yaptırmaları ve onları hedefe ulaşmak yönünde yüreklendirmeleri ile ülkemiz için başarı öykülerini okuyacağımız çok evlatlarımız olacak inşallah...


03/12/2021
Çok saygılarımla...

youtube

Makale Yorumları

  • DENİZ YILMAZ04-12-2021 12:36

    Değerli ağabeyim ellerine ve diline sağlık.Yazılarının devamını diliyorum...

  • Mihaela Ayaz04-12-2021 10:39

    Ellınıze kolunuzu sağlık hocam Rabbım gucunuze guç kuvvet katsın sağlık huzur mutluluk versin inşallah Allah sizi bizim başindan eksik etmesin her duamda siniz saygılar hocam

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
istanbul oto gaz