Reklamı Geç
Edem
Leben
Görsem Anaokulu
Seral İnşaat
Yüksel Aydın

Yüksel Aydın

Mail: aydin.dekor.pakpen@hotmail.com

İSKENDERUN TARTIŞMASI ÜZERİNE

İSKENDERUN TARTIŞMASI ÜZERİNE
  

          Merhaba sevgili okuyucularım. Uzun zamandır yazı yazmadım daha doğrusu salgın dolayısıyla yazmak istemedim. Çünkü moraller hayli bozuk keyifler hiç yerinde değil. Allahtan gelene denecek bir şey yok, inşallah en kısa zamanda hep beraber eski sağlıklı günlere döneriz.
         Son zamanlarda sosyal medyadan basından takip ettiğim kadarıyla bazı kıymetli hemşerilerimiz, hiçte zamanı olmadığı halde İskenderun’umuzun il olması tartışmasına girerek birbirlerini kırmakta hatta belki de farkında olmadan ilimizi germektedirler.
 “Hiçte zamanı olmadığı hâlde “ şeklindeki ifademi lütfen yanlış anlamayın, şu anda bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde de salgın nedeniyle insanlarımız büyük sıkıntılar yaşamaktadır. 
Hükümetimiz her ne kadar çeşitli önlemlerle vatandaşlarımızı desteklemeye bu salgın illetinin maddi ve manevi zararlarından korumaya çalışsa da maalesef çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Hem esnaf olarak hem çalışanlar olarak sıkıntıyı iliklerimize kadar hissettiğimiz bir dönemde böyle bir tartışmaya girmenin zamanı olmadığını düşünüyorum. Hem de öyle bir tartışma ki, telafisi olmayacak ifadelerin kullanıldığı tartışma.
 Elbette her konu her talep tartışılmalı, insanlar fikrini rahatça ifade edebilmeli. Unutulmamalı ki ayrıştırıcı kırıcı ötekileştirici telafisi olmayacak sözler söylemekle kamuoyunu meşgul etmek hiç kimseye bir şey kazandırmaz.
 Kaybeden birlik beraberliğimiz olur, kaybeden bizler oluruz ve en önemlisi kaybeden bu kadim şehrimiz olur. 
Salgınla boğuşurken birlik beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Güçlerimizi enerjilerimizi birleştirmeli, en küçük bir yanlış anlamaya moral bozukluğuna meydan verecek ifadelerden kaçınmalıyız.  
İskenderun’da  yaşayan aklıselim dostlar lütfen bu kırıcı ve kısır tartışmaya nokta koyalım. Bu sıkıntılı günler geçtiğinde böyle bir arzunuz varsa elbette gerekli mecralarda tartışarak bunu dile getirebilirsiniz. Bu sizin en doğal hakkınız elbette bu hakkınızı kullanabilirsiniz. 
Atalarımızın bir sözü var “ Dere geçerken at değiştirilmez.” Şimdi dere geçiyoruz herkes atına sahip olsun. 
             Sevgili okuyucularım çok fazla uzatarak yeni bir tartışma açmak istemiyorum, demem o ki biz Hatay ili olarak Suriye savaşının başlamasıyla beraber büyük sıkıntılar yaşarken birde salgın belası belimizi büktü. Şimdi yapılması gereken ilimizin enerjisini düşürmemek,  gücünü böyle tartışmalarla bölmek değil tam aksine birbirimize daha çok sarılmaktır.  Birliğimiz dirliğimiz daim olsun inşallah. Kalın sağlıcakla..
Yüksel AYDIN

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Odabaşı PTT